Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Ezana saygısızlık yapan 28 Şubat dönemi artıklarını kınıyoruz.

Bağımsız Diyanet-Sen: Ezana saygısızlık yapan 28 Şubat dönemi artıklarını kınıyoruz.

Bağımsız Diyanet-Sen: Ezana saygısızlık yapan 28 Şubat dönemi artıklarını kınıyoruz.
Bağımsız Diyanet-Sen yönetim kurulu 8 Mart’ta ezana yapılan saygısızlıkla ilgili bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi.

Taksim'de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü anma bahanesiyle toplanan bir takım marjinal grupların ezana yaptıkları saygısızlığı kınıyor ve lanetliyoruz.

Ezan ve bayrak bu ülkenin ortak değeridir. Hangi inanışta olursa olsun herkes ezana gerekli saygıyı göstermek zorundadır. Kimse ezana saygısızlığı özgürlük kılıfıyla maskelemeye ve gizlemeye çalışmasın. Özgürlük başkasının kutsalına saygısızlık etmeyi kapsamaz. Bir davranış karşıdakinin kutsalına hayâsızlık içeriyorsa, onu incitiyorsa orada hukuk ve adalet devreye girmelidir.

Güya Kadınlar Gününü anmak için toplanan o kalabalığı organize eden ve örgütleyenler hakkında gerekli takibatı yapması için adli makamları göreve çağırıyoruz. Bu saygısızlık bilinçsizce yapılmış bir davranış değildir. Toplumun sinir uçlarını kaşıma ve halkı kin ve nefrete sevk etme amacıyla kasıtlı yapılmış bir harekettir.

Bazı basın kuruluşlarında bu saygısızlığı aklamaya yönelik girişimler de ayrıca gözümüzden kaçmamalıdır. Bu nevi haber yapan bazı medya kuruluşlarının ıslık sesleri ve atılan sloganların ezan vaktine denk geldiğinden dem vurarak aslında amaçlarının ezana saygısızlık olmadığı algısı oluşturmaya çalışması abesle iştigaldir. Bu ülkede yaşayan beş yaşındaki çocuk bile bilir ki ezan okunurken susulur ve ezan dinlenir. Ezan okunurken dinlemekten rahatsız oluyorlarsa ezanı dinlemeseler de en azından sessiz bir şekilde yürüyüşlerine devam etmeliydiler.

O yürüyüşü tertipleyenler bir basın açıklaması yapmalı ve yaptıkları saygısızlıktan dolayı bu halktan özür dilemelidirler.

Ama biz biliyoruz ki bunlar yeni türemedi ve özür de dilemeyeceklerdir. Bu zihniyet İslam’ın ilk yıllarında ortaya çıkmış ve halen devam etmektedir. İslama tahammül edemeyen zihniyet malulü bu hastalıklı güruh 28 Şubat döneminin artıklarından başka bir şey değildir. O gün başörtüsüne tahammül edemeyenler şimdi nefes almamıza bile tahammül edemez hale geldiler. 28 Şubatın başarısız olmasından dolayı sinir krizleri geçiriyorlar. En son yaptıkları ezan saygısızlığı da bu kin ve öfkelerinin tezahürüdür.

Bunlara bizim son sözümüz Âli İmrân Suresi'nin 119. ayetiyledir: "De ki: «kininizle geberin!»."

200 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


#BizBizeYeteriz
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam147
Toplam Ziyaret428370