Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
İDEOLOJİK SENDİKAL ANLAYIŞ HAK KAZANDIRMAZ, AKSİNE HAKKI GASP EDER...

Sendikacılıkta kendinden başkasına yaşama hakkı tanımayan sendikal zihniyetin sürekli yaşaması ve varlığını devam ettirmesi mümkün değildir.

İDEOLOJİK SENDİKAL ANLAYIŞ HAK KAZANDIRMAZ, AKSİNE HAKKI GASP EDER...

Sendikacılıkta kendinden başkasına yaşama hakkı tanımayan sendikal zihniyetin sürekli yaşaması ve varlığını devam ettirmesi mümkün değildir.

Yerel seçimlerden sonra yönetimi el değiştiren bazı belediyelerde baskı ile sendikal hakların gasp edildiği, sendikamızca da tasvip etmediğimiz hukuka aykırı fiillerin gerçekleştiğini müşahede etmekteyiz.

Sendikal baskı kime yapılırsa ve kim tarafından yapılırsa yapılsın asla kabul etmiyoruz.
Geçmişte kamu çalışanlarını ikna odalarına alınıp hür iradesi ile tercihte bulunduğu sendikalardan istifaya zorlanan, hep bir fazla üye olsun diyerek  çalışanları canından bezdirerek sendikal hakkı sendikal baskıya çevirenlerin kim olduğuna bakmadan bu davranışları  kabul etmediğimiz gibi bugünde kabul etmediğimizi ifade ediyor ve sendikal baskı kim tarafından yapılırsa yapılsın, baskıyı yapan kim  olursa olsun kabul etmediğimizi bir kez daha deklare ediyoruz. 

Bizler sendikaların bağımsız olması gerektiğini, kuruluş tarihimiz 2005 yılından itibaren de dilimize pelesenk ettiğimiz "bağımsız sendika onurlu memur" sloganıyla çalışma hayatına değer katmaya ve kamu çalışanlarının haklarını korumaya çalıştık.
Gelinen noktada, bu gün sendikal hakkını kullanan kamu çalışanına baskı yapanlar, yarın kendilerine baskı yapılamayacağının garantisini veremezler. Basına yansıyan malum olaylarla da üzücü ve kabul etmediğimiz duruma örneklerle şahit olmaktayız.

"Anayasanın 51. Maddesi ile güvence altına alınan sendikal hak, Türk Ceza Kanunu 118 ve 119.maddelerinde yer aldığı üzere sendikal baskı kuranların hapis cezası ile cezalandırılır" hükümlerini tüm sendikacıların okumasını, anlamasını ve sendikal hakkı ve faaliyetleri engellemeye çalışanlara bu yanlışlarının cezasının hatırlatılması, gerektiğinde yargı önünde hesap vermelerinin sağlanması sendikal faaliyetlerin ve örgütlenmenin önünü açacaktır. 

Terfi, atama ve mükâfatların sendikalara, görüşlere göre değil liyakate görev yapılmasını önemsiyor, ideolojik sendikal anlayış hak kazandırmaz, aksine hakkı gasp eder, bu sebeple tek çare çare Bağımsız sendika diyoruz.

Faruk Çetin
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı

--

356 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


#BizBizeYeteriz
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam152
Toplam Ziyaret428375