Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Bağımsız Diyanet Sen'in Bir Talebi Daha Gerçekleşiyor.

Bağımsız Diyanet Sen'in Bir Talebi Daha Gerçekleşiyor.Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin Başkanlığında sendika üyeleri 04.04.2018 tarihinde Tüm Sınavların İkys Programından Duyurulması talebinii Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ramazan Muslu'ya, İnsan Kaynakları Genel Müdürlü Dr. Burhan Erkuş’a ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama 2 Daire Başkanı Akif Pusmaz'a dosya halinde iletmiştik.
Diyanet İşleri Başkanlığı mevzuatı gereğince, münhal bulunan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım kadroları personelin ulaşabileceği şekilde her ayın 15’nden sonra (İKYS) İnsan Kaynakları Personel Bilgi Sistemi üzerinden duyuru yapılaıdğı ancak aynı şekilde taşra teşkilatında münhal bulunan    V.H.K.İ, Memur, Şoför ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı… vb. kadrolarına yapılacak naklen alımlara yönelik ilanlarının da İKYS üzerinden duyuruların yapılmadığı belirtilmiş ve müftülük müftülük personeli olanlarında sınav ilanlarının İKYS üzerinde duyulrulması talep edilmiştir.

Başvuruların İKYS üzerinden alınması durumunda ülke ekonomisine ciddi manada katkı sunacağı düşünüldüğü belirtilerek, teknolojik imkanlardan yararlanılması ve tüm sınav ilanlarının ve başvuruların (İKYS) İnsan Kaynakları Personel Bilgi Sistemi üzerinden sağlanması hususlarında gerekli çalışma yapılmasını 04.04.2018 tarihinde Bağımsız Diyanet Sen tarafından talep edilmişti.
http://www.bdvs.org.tr/?Syf=18&Hbr=1026570 (04.04.2018 tarihli talebimize ilişkin haberimiz)Talebimize ilişkin gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmış ve Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Personel Bilgi Sisteminde Sınav, Taşra Nakil Sınavı bölümü altına Müftülük personeli Nakil Sınav Başvuru seçeneğini eklemiştir.
Bağımsız Diyanet Sen olarak talebimizin karşılanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
Bağımsız Diyanet Sen olarak her görevlinin derdini dert edinerek, yaşadığı sıkıntıları gidermek, kurum ile personel arasında köprü görevi görerek 2005 yılından itibaren diyanet personelinin gür sesi olmaya, haklı ve meşru talepleri dile getirmeye, çözüme kavuşturtulması için çaba göstermeye devam ettik ve etmeye de devam edeceğiz.


1205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


#BizBizeYeteriz
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret428240