Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

15 Temmuz hain darbe girişimini Unutmayacağız, Unutturmayacağız.

15 Temmuz hain darbe girişimini Unutmayacağız, Unutturmayacağız.Bağımsız Diyanet Sen olarak 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde Devletin silahını Devletin askerine, polisine ve vatandaşına yönelten, din kisvesi adı altında yıllardır vatandaşlarımızı sömüren hainlere lanet ediyoruz.
Aziz vatanı korumak, Bayrağımızı dalgalandırmak için canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Türk milleti olarak tarih boyunca nice badireler atlattık, ülkemiz dinimiz, vatanımız ve milletimizin geleceğine bağımsız olarak yadadığımız topraklara kast etmek isteyen hainlerin saldırılarınıda Allahın yardımı, milletimizin hainlere karşı dik duruşu ile geri püskürttük.


Ülke vatandaşlarımızın vatanı için hiç tereddüt etmeden canını ve malını ortaya koyduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimin 4. yıl dönümü bizlere o hain geceyi hatırlattı.

Yapılan bu darbe girişimini asla unutturmayacağız.
Yapılan bu darbe girişimindeki hainlerin ve bu işin arka planındakileri unutturmayacağız.
Bizler TBMM'ye yapılan saldırıyı unutturmayacağız, Ankara Özel Hareket Dairesine yapılan saldırıyı Unutturmayacağız, İstanbul Şehitler köprüsüne, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Ankara Emniyetine, Ambulans içindeki yaralılara helikopterden yapılan saldırıları unutmacacağız unutturmayacağız.

Unutmamız ve Unutulması mümkün olmayan hain girişimde Ülkemizin her yerinde Bayrağın inmemesi, ezanların dinmemesi, milletin birliği ve beraberliği akamete uğramaması için milletimiz kendisine darbe yapmak isteyenlere darbe yaptı. 


Milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilen Milli marşımız İstiklal Marşı’nın dizelerinde yıllar önce biz bu hainlere ve hainliklere fırsat vermeyeceğimizi marşımızla anlatmaya çalışmıştık. 

Bu millet, milli marşında “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” dizeleriyle kimsenin esaretine girmeyeceğini, “Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli” dizeleriyle ezanlarla ve selalarla ayağa kalkacağını, inandığı dinin bir temeli olan namazlarımızın habercisi ve hatırlatıcısı olan ezanların susturulmasına müsaade etmeyeceğini, ezanlarla ve selalarla ayağa kalkarak esaret altına almak isteyenleri esir alacağımızı, dini İslam olan bu necip millet kitabımız Kur’an’da “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154) ayet-i kerimesinde geçen ilahi emir üzerine şehadet şerbetini içerek, ebedi olarak yaşamak için sokaklara meydanlara çıkacaklarını hesap edemediler bu hainler ve destekçileri.

Destanlarla dolu bir geçmişe sahip bir millet olarak bir kez daha “Ezanların dinmeyeceğini Bayrağın inmeyeceğini” tüm dünyaya haykırmış olduk ve dış mihraklara çanak tutanlar 15 Temmuz 2016 gecesi başarılı olmadıkları gibi tarih boyunca da başarılı olamayacaklardır bu topaklarda... 

Bu vesileyle güzel ülkemizde ezan ve salaların susmaması, milletimizin birlik ve beraberliğinin akamete uğramaması, vatanımızın bölünmemesi için mücadele ederek hain ve kahbe kurşunlara tanklara göğsünü severek siper ederken canını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize Cenab-ı Haktan şifalar diliyorum. Allah’ü Teâlâ bu millete bir daha 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi tekrar bir ihanet gecesini yaşatmasın. AMİN
3556 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret583660