Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Din Görevlileri Yalnız Değildir.

Mersinde Görme Engelli Din Görevlimize Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz!

Din görevlilerimize yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Bu saldırılardan sonuncusunu Mersin ilinde %95 görme engelli Bağımsız Diyanet Sen üyesi Ekrem Yıldız’a 26 yıldır görev yaptığı camide “Sen bir daha bu köyde dua edecek misin?” diyerek darp edenleri kınıyoruz.
Bağımsız Diyanet Sen üyesi Ekrem Yıldız’a yönelik ağır hakaretlerde bulunan şahıslar bununla da yetinmeyip sandalye ve farklı cisimlerle vücudunun çeşitli yerlerine vurmuşlardır.


Mersin'in Yenişehir ilçesine bağlı Çukurkeşlik Mahallesi'nde bir camide meydana gelen üzücü olayda yüzde 95 görme engelli 30 yıllık imam Ekrem Yıldız, yeni seçilen mahalle muhtarının verdiği yemek davetine katıldı ve burada dua etti.
Daha sonra caminin yanında bulunan evine dönmek için ayrılan Yıldız, abdest almak için camiye girdi. İddiaya göre bu sırada yanına yaklaşan kişiler "Sen bir daha bu köyde dua edecek misin?" diyerek Yıldız'ı darp etti.
Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil ekipleri geldi.
İmam Yıldız, burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Mersin Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcımız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, din görevlisi Yıldız'ın uğradığı saldırı konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Ekrem hocamız namaz kılmak için camiye geldiğinde 4 kişi tarafından darp ediliyor. Tedavisinin ardından hocamız evine geri döndü. Bağımsız Diyanet-Sen olarak görme engelli hocamıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bunu yapanların cezalandırılmasını istiyoruz.
Üyemiz Ekrem Yıldız’a yapılan saldırıyı kınayan Ali Köse, “Bu saldırıyı sadece buradaki arkadaşımıza, cami görevlimize değil, tüm din görevlilerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Olayın takipçisi olacağız.” İfadelerine yer verdi.Maalesef köylerde devletin tek resmi görevlisi olan cami görevlileri köylerde yalnızdır.
Köylerde bazı muhtarlar cami görevlilerini kendi memurları ve kendilerini de cami görevlilerinin amiri yerine koyarak çeşitli baskı ve farklı uygulamalarla köyden gitmeleri için uğraşmaktadır.

Diğer taraftan her seçim dönemi cami görevlileri bulundukları yerde Anayasal olan seçme ve seçilme hakkını kullanmaları nedeniyle çeşitli şikayetlere maruz kalmaktadırlar.

Ve sonucunda da maalesef şikayet edenim istediği olmakta ve cami görevlilerimiz sürgünlerle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Köylerde farklı uygulamalar, Büyükşehir olan köylerde lojmanlarla ilgili hukuk dışı uygulamalar maalesef din görevlilerinin sorunu kanayan yarası olmuştur.

Bu haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı yalnız kalan görevliler yetkililere “bize kim sahip çıkacak” şeklinde sorular yönelmekte ve sorularına cevap ve muhatap aramaktadırlar.
834 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret413518