Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Videolar

İdari izin hangi kronik hastalıkları kapsar?

İdari izin hangi kronik hastalıkları kapsar?

22 Mart 2020 kamu çalışanlarına 2020/4 sayılı Resmi Gazete yayınlanan genelge ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13.3.2020 tarihli ve E.12362 sayılı yazısında idari izin sayılanların idari izinleri devam edecektir.
 
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13.3.2020 tarihli ve E.12362 sayılı yazısında, "Hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, yönetici pozisyonlarındakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanların, Sağlık Bakanlığının belirlediği dezevantajlı grupların, (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diabet, kalp damar hastaları, organ nakli olanlar, kronik hastalar) 16 Mart 2020 tarihinden itibaren on iki gün idari izinli sayılmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür." denilmektedir.
İdari izne ilişkin Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı yazısında yer alan ve idari izin kullanabilecek bir diğer grup ise kronik hastalığı olan kamu görevlileridir.

Kronik hastalıklar süreğen karakterli, uzun ve yavaş seyirli, bireyin yasam kalitesini olumsuz etkileyen, tedavisi ileri uzmanlık gerektiren, komplikasyonları ölümcül seyredilebilen veya sakatlığa yol açabilen, izleme ve tedavileri yüksek maliyetli hastalıklardır.

Bu hastalıkların listesine Sağlık Uygulama Tebliği ekinde yer alan listeden (EK-1/A) ulaşılabilir.
Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen idari izinlerde kimlerin idari izinli sayılacağı açıkça ifade etmesi durumunda mülki amirden veya disiplin amirinden tekrar izin alınmasına gerek olmamakla birlikte disiplin amirinin bilgisi olması açısından bilgilendirmesi kamu idaresinin işleyişi açıcından önem arz etmektedir.


2020/4 GENELGE İLE DAHA ÖNCE İDARİ İZİN SAYILANLARIN İDARİ İZİNLERİ DEVAM EDECEK.
 
22 Mart 2020 kamu çalışanlarına 2020/4 sayılı Resmi Gazete yayınlanan genelgedeDaha önce, Covid,19 kapsamında idari izinli sayılanlar, yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılmaya devam edecekler, yıllık veya mazeret izni kullanabilecekleri belirtilen çalışanlar da bu genelge kapsamında belirlenecek usul ve esas dahilinde idari izinli sayılabileceklerdir. ifadelerine yer verilmesi nedeniyle aynı şekilde ilk idari izin genelgesinde idari izinli sayılanların bu izinleri devam edecektir.
 
 

1975 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret448281