Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Videolar

Ek Ders Düzenlemesi için Yetkili ve İlgili Makamlara gerekli yazılar yazıldı.

Bağımsız Diyanet Sen genel merkezi; Gerekli yasal düzenlemelerin yapılması amacıyla Cumhurbaşkanlığına,Maliye Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına, Ak Parti ve MHP genel merkezilerine talepleri ve sorunları içeren yazıları gönderdi.Bağımsız Diyanet Sen genel merkezi; Gerekli yasal düzenlemelerin yapılması amacıyla  Cumhurbaşkanlığına,Maliye Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına, Ak Parti ve MHP genel merkezilerine talepleri ve sorunları içeren yazıları gönderdi.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığında görev yapan 10 bine yakın geçici Kur’an kursu öğreticisi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Kur'an kurslarında eğitime ara verildiği tarihten bugüne kadar, bu süreçteki ek derslerinin ödenmesi için çeşitli platformlar (twitter, facebook, CİMER vb.) üzerinden seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar.

Malumları olduğu üzere Kur’an kursu öğreticilerinin ek ders ücreti “Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar” hükümlerine göre ödenmektedir. Söz konusu kararın 11 inci maddesine göre Kur’an kursu öğreticilerine ek ders ücreti ödenebilmesi için derslerin fiilen işlenmesi gerektiğinden, öğreticiler Diyanet İşleri Başkanlığına yaptıkları tüm başvurulardan olumsuz cevap almaktadırlar.

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın eğitime ara verilen bu süreçte MEB bünyesinde görev yapan ücretli öğretmenlerin ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerinin ödeneceği yönünde Twitter'dan yapmış olduğu açıklama, ücretli öğretmenlerle aynı durumdaki geçici Kur'an kursu öğreticilerini hem sevindirmiş hem de umutlandırmıştır.

Bu itibarla; ücretli öğretmenlerin eğitime ara verilen süre içerisindeki ek ders ücretlerinin ödenmesine yönelik yapılacak düzenlemeye, ücretli öğretmenlerle aynı durumda olan ve ek ders ücretinden başka herhangi bir ücret ödenmeyen geçici Kur'an kursu öğreticilerinin de dahil edilerek mağduriyetlerinin giderilmesi hususları  resmi yazı ile iletildi.
Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi1250 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret448283