Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Videolar

Diyanet İşleri Başkanımıza değil İslamın Emirlerine Dava Açılmıştır.

Diyanet İşleri Başkanı değil İslam'a Dava Açılmıştır.


Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanı Faruk Çetin;
“Kur’an ayetleri ve kanundaki görevleri çerçevesinde Cuma hutbesinde Kur’an’ın “zinaya yaklaşmayın” emrini insanlığa tebliğ etmesinden dolayı Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, tüm Diyanet camiası ve inananlar olarak Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.”

Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanı Faruk Çetin, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada aşağıdaki ifadelere yer vermiştir:

Diyanet İşleri Başkanı 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda yer alan “İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak” görevleri çerçevesinde ve Kur’an’ın emir ve yasaklarını insanlığa bir kez daha hatırlatmıştır.

Ülkemizde yaşanan salgından ders çıkarmamız gerekirken, bu durum birilerinin imanını birilerin ise inkârını artırmış olmalı ki Diyanet İşleri Başkanının toplumu din konusunda aydınlatma gayesiyle söylediği ve Kur’an’ı Kerimin Şuara Suresinde “ Rabbinizin sizler için yarattığı eşlerinizi bırakıp da insanlar arasından erkeklerle mi beraber oluyorsunuz? Doğrusu siz haddini aşan bir kavimsiniz!" (167) "Ey Lût!" dediler, "Bu tutumundan vazgeçmezsen iyi bil ki sen de kovulacaksın!" (168) Lût, "Doğrusu ben bu yaptığınızdan dolayı sizden nefret ediyorum" dedi. (169) "Rabbim! Beni ve ailemi, bunların yapmakta olduklarının vebalinden kurtar" diye dua etti. (170-173) Bunun üzerine geride kalanlar arasındaki yaşlı kadın müstesna, onu ve bütün ailesini kurtardık. (174) Elbet bunda büyük bir ibret vardır; fakat çokları iman etmezler. (175) Şüphesiz rabbin, işte O, mutlak güç ve engin merhamet sahibidir.” buyurulan ayetlerden birileri rahatsız olmuştur.

Her fırsatta haktan, hukuktan ve kanundan bahsedenler yazılı mevzuata dönüp bakmaktan acizlerdirler. Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığına Anayasanın 136. maddesi ile yüklenen ve özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir” denilmesine rağmen söz konusu hükümleri yok saymaktadırlar. Yine Anayasanın ikinci maddesinde Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir şeklindeki hüküm bulunmaktadır.

Suç duyurusunda bulunan bir dernektir ve derneğin görevleri kanunlara uygun olarak yürürlüğe konulan tüzük çerçevesindedir. Hiçbir derneğin ve STK’nın görevleri arasında zinayı savunmak yoktur ve olması düşünülemez de…

Diğer taraftan suç duyurusunda bulunan dernek gerekçe olarak güya insan haklarından dem vurmaktadır. Ancak insan hakları; uygar düzende, soy ve cinsiyet ayrımı olmaksızın insanın doğuştan var olduğu kabul edilen ve devlet karşısında korunması gereken hakları ifade etmektedir.

Buna göre doğuştan gelmeyen bir durumu hak olarak ortaya koymak ve sapıklığı savunmak Kur’an’ın ifadesi ile Lûtilikten başka  bir şey değildir.
Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın Cuma hutbesinde söyledikleri İslam’ın en temel yasaklarından birisidir.

O halde Diyanet İşleri Başkanı ve Başkanlığın mensupları İslam’ın emir yasaklarını halka söylemeyecek ise kim söyleyecek.

Sırf dine saldırma amacıyla her geçen gün farklı bahanelerle ortaya çıkanlar ne zaman bu saldırılarından vazgeçecek.

Her durumda fırsat arayarak kendilerine pay çıkarmaya çalışan zavallılar Diyanet İşleri Başkanlığından dün rahatsız oldukları gibi bugün de rahatsız olduklarını ve bu rahatsızlıklarının ilelebet devam edeceğini bir kez daha göstermiş oldular.
Her fırsatta Diyanet İşleri Başkanlığına saldırarak bir yere varmak isteyenler boş bir uğraş içerisindedir ve bu uğraş ile bir yere varamayacaklardır. Bu uğraş ve karalama kampanyası yine boşa çıkacaktır.

Diğer taraftan bu durum şunu gösteriyor ki birileri istedi diye kaldırılan zina artık Allah’ın emir ve yasakları çerçevesinde kanun olarak yeniden düzenlenmelidir.

Kur’an-ı Kerim’in İsra suresindeki “zinaya yaklaşmayın” emri ve Lut kavmi ile ilgili Kur’an ayetleri ortada iken, zina ve eşcinselliğin İslam dinince yasaklandığının söylemesinden dolayı Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, tüm Diyanet camiası ve inananlar olarak Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzu ifade ediyor, bu dava Diyanet İşleri Başkanımıza değil İslamın emirlerine açılmıştır ve bu sebeple de baştan hükümsüzdür."dedi.
2652 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret448277