Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Videolar

Bağımsız Diyanet Sen, Ankara Barosu yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bağımsız Diyanet Sen, Ankara Barosu yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.Bağımsız Diyanet Sen, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ı ve İslamın temel değerlerini hedef alan açıklamaları nedeniyle Ankara Barosu yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin imzası ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 24 Nisan Cuma Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından irad edilen hutbe nedeniyle Ankara barosunun çağlar öncesi diyerek İslam’ın en temel değerlerini hedef alan açıklamaları ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

Ankara Barosu sosyal paylaşım siteleri ve resmi web sayfası üzerinden İslam Dinine inanan Müslümanları aşağılayıcı ve çirkin ifadelerle pervasızca saldırma cüretini göstermiştir.

Anayasamız ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamında, haber ve yorumlar gerçek olmalı, güncel olmalı, kamuyu ilgilendirmeli, hakaret ve sair suç unsuru içermemelidir. Buna göre, Ankara Barosu yapmış olduğu paylaşım ve açıklamalar ile hukukun genel normların ve özgürlüklerin en geniş sınırlarını da aşmış; Anayasa, ulusal ve uluslararası yasaların cevaz verdiği sınırları da geçmiştir.

Din konusunda toplumu aydınlatmakla görevli, halk nazarında saygın ve itibarlı, önder bir kurum konumundaki Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Başkanımıza alenen hakaret edenler hakkında kamu görevlisine alenen hakaret suçundan soruşturma ve kovuşturma başlatılmasının kamusal önem arz ettiği ve bu sebeple de Türk Ceza Kanunu’nun 122 nci, 125 inci, 216 ncı ve 131 inci maddeleri uyarınca, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek veya aşağılayarak toplumda nefret ve ayırımcılığa yol açarak kamu çalışanına görevinden dolayı alenen hakaret eden ve dini değerleri alenen aşağılayan şüpheli Baro ve yetkili organları hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılarak şüphelilerin cezalandırılması talep edilmiştir.
741 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret476501