ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 

Kadir Geceniz Mübarek olsun

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN , Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN ,  Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, İslâm âlemi olarak, rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi Ramazan-ı Şerifin Kalbi onbir ayın sultanı mübarek Kadir gecesine kavuşmanın mutluluğunu ile Onbir ayın sultanı Ramazanı Şeriften ayrılık vakti geldiği içinde hüznü birlikte yaşamaktayız. 

Kadir gecesini bu derece değerli kılan en önemli özellik de Kur'ân-ı Kerîm'in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Bu gece İnsanlığa inmeye başlayan Kur’an’ı daha iyi anlamaya ve yaşamaya çalışmalı, Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan Kadir Gecesinin Kadrini bilmeli, ibadetlerimizde ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

Bu itibarla, Kadir Gecesi Kur’ân’ı anlama ve Rasûlüllah’ı tanıma, onların öngördüğü fazilet ilkeleri doğrultusunda yaşama ve her türlü kötülüğü terk etme vesilesi kabul edilmelidir. 

Zira insanlara dünya ve âhiret mutluluğunu sağlamayı amaçlayan ve manevi varlığımızı karartan her türlü olumsuzluktan arındırarak, bizi üstün ahlâkî değerlere yönelten Kur’ân’dır. Kur’an insanlar arasında sevgi, uzlaşma, yardımlaşma, kardeşlik ve istikrarı sağlayan; ahlâkî ve sosyal problemlerin hak ve adalet çerçevesinde çözülmesine ışık tutan ve insanlara gelişme yollarını göstererek onları geleceğe hazırlayan ilâhî ölçülere sahip olan bir kitaptır.

Kur’ân’ın bu özelliği, “Gerçekten bu Kur’an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan mü’minler için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler” (İsrâ, 17/9).  “Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz....”  (İsrâ, 17/82).  ayetleriyle dile getirilmektedir.


Bu gece büyük bir fırsattır. Bu nedenle manen bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen, dolayısıyla, yaklaşık 80 küsur yıllık bir insan ömrüne bedel olan bu geceden gerektiği şekilde istifade etmeliyiz.

Sayısız manevî güzelliğin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gecede; özümüze dönerek gaflet içinde geçen günlerimizi sorgulamalı, kendimizle hesaplaşmalı, iyi ve güzel davranışlarımızı artırmaya, kötü davranışlardan uzaklaşarak kalbimizdeki manevî kirleri temizlemeye çalışmalıyız.

Bu gibi mübarek gün ve geceleri değerlendirirken gözden uzak tutulmaması gereken bir durum ise,  ibadet ve taatlerimizi sadece bu geceye hasretmemeli, her zaman Allah’ın kulu ve Hz. Muhammed (sav)in ümmeti olduğumuzu hatırda tutup, ona göre hayatımızı yönlendirmeliyiz.
 
Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek Kadir gecesi vesilesiyle, Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.
 
Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.
Bu vesileyle ülkemizin, milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızın ve topyekûn İslâm âleminin mübarek Kadir gecelerini can-ı gönülden tebrik ediyorum"dedi.


Anlamı Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla. 
1- Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. 
2- Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? 
3- Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. 
4- Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler. 5- O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.
 
1220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret732885
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013