ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 

DİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA” ALINMALIDIR

DİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA” ALINMALIDIRDİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLER SINIFINA” ALINMALIDIR.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması yönünelik bir açıklama yaptı.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN açıklamasında şöyle dedi:

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan, cefakâr ve fedakârca görev yapan amirinden memurunu çeşitli kademelerde görev yapanlar için mali ve özlük hak düzenlemelerinde bazı haksızlıklar olmaktadır. Hem yasal düzenlemelerdeki haksızlıkların önüne geçilmesi hem de tüm diyanet personelinin yapılacak düzenlemelerden faydalanmasının önü açılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığında farklı unvanlarda çalışanlar ile din hizmetleri unvanlarında çalışanlar halk nazarında din görevlisi olarak görülmektedir.

Diğer taraftan salgın süresince sahada olan kahraman din görevlileri ve bu işin mutfağında olan büro çalışmaları devletimizin yüz akı olmuşlardır. Bu şekilde mesai mefhumu gözetmeden personelin haklarının korunması ve geliştirilmesi için Bağımsız Diyanet Sen olarak talebimiz tüm diyanet personelinin DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA ALINMASIDIR.
 
Diyanet personelinin “Diyanet hizmetleri sınıfına” alınmalarında;
633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 6002 sayılı Kanunla;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Ekli  (1) Sayılı Ek Göstergeler Cetvelinin “VI-Din Hizmetleri Sınıfı”  başlıklı kısmı değiştirilerek “Kadroları Din Hizmetleri Sınıfına dahil olanlardan en az dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunlarının “ek göstergeleri 8’inci dereceden başlatılarak 1’inci dereceye “3000" ek gösterge uygulaması getirilmiştir.

Bu ve buna benzer birçok konuda personel arasındaki ayrımın son bulması için 657 Sayılı yasada değişiklik yapılarak “Din Hizmetleri Sınıfı” değiştirilerek “Diyanet Hizmetleri Sınıfı” olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı Personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması durumunda mali ve özlük hakların iyileştirilmesi taleplerinde Başkanlığın her personelinin unvanları teker teker zikredilmeden Örneğin; “Diyanet hizmetleri Sınıfına” özel hizmet tazminatlarının 25 puan artırılması,” şeklindeki bir kazanım hizmetlisinden Başkanına kadar herkesin mali ve özlük hakları bakımından kazanacağı bir sistem olacaktır.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; Bu ve buna benzer düzenlemelerde Diyanet personelin tamamını kapsaması için 657 Sayılı yasada değişiklik yapılarak “Din Hizmetleri Sınıfı” değiştirilerek Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması için daha önceki taleplerimiz yeniliyor ve gerekli yasal düzenlemeler yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “dedi.
 
1859 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam99
Toplam Ziyaret732895
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013