Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

DİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA” ALINMALIDIR

DİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA” ALINMALIDIRDİYANET PERSONELİ “DİYANET HİZMETLER SINIFINA” ALINMALIDIR.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN, Diyanet İşleri Başkanlığı Personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması yönünelik bir açıklama yaptı.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN açıklamasında şöyle dedi:

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olan, cefakâr ve fedakârca görev yapan amirinden memurunu çeşitli kademelerde görev yapanlar için mali ve özlük hak düzenlemelerinde bazı haksızlıklar olmaktadır. Hem yasal düzenlemelerdeki haksızlıkların önüne geçilmesi hem de tüm diyanet personelinin yapılacak düzenlemelerden faydalanmasının önü açılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığında farklı unvanlarda çalışanlar ile din hizmetleri unvanlarında çalışanlar halk nazarında din görevlisi olarak görülmektedir.

Diğer taraftan salgın süresince sahada olan kahraman din görevlileri ve bu işin mutfağında olan büro çalışmaları devletimizin yüz akı olmuşlardır. Bu şekilde mesai mefhumu gözetmeden personelin haklarının korunması ve geliştirilmesi için Bağımsız Diyanet Sen olarak talebimiz tüm diyanet personelinin DİYANET HİZMETLERİ SINIFINA ALINMASIDIR.
 
Diyanet personelinin “Diyanet hizmetleri sınıfına” alınmalarında;
633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 6002 sayılı Kanunla;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Ekli  (1) Sayılı Ek Göstergeler Cetvelinin “VI-Din Hizmetleri Sınıfı”  başlıklı kısmı değiştirilerek “Kadroları Din Hizmetleri Sınıfına dahil olanlardan en az dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunlarının “ek göstergeleri 8’inci dereceden başlatılarak 1’inci dereceye “3000" ek gösterge uygulaması getirilmiştir.

Bu ve buna benzer birçok konuda personel arasındaki ayrımın son bulması için 657 Sayılı yasada değişiklik yapılarak “Din Hizmetleri Sınıfı” değiştirilerek “Diyanet Hizmetleri Sınıfı” olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı Personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması durumunda mali ve özlük hakların iyileştirilmesi taleplerinde Başkanlığın her personelinin unvanları teker teker zikredilmeden Örneğin; “Diyanet hizmetleri Sınıfına” özel hizmet tazminatlarının 25 puan artırılması,” şeklindeki bir kazanım hizmetlisinden Başkanına kadar herkesin mali ve özlük hakları bakımından kazanacağı bir sistem olacaktır.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; Bu ve buna benzer düzenlemelerde Diyanet personelin tamamını kapsaması için 657 Sayılı yasada değişiklik yapılarak “Din Hizmetleri Sınıfı” değiştirilerek Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin “Diyanet Hizmetleri Sınıfına” alınması için daha önceki taleplerimiz yeniliyor ve gerekli yasal düzenlemeler yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “dedi.
 
1372 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret583639