ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 

Bağımsız Diyanet Sen'den Bir Hukuk Zaferi Daha

Bağımsız Diyanet Sen'den Bir Emsal Karar DahaBağımsız Diyanet-Sen Hukuk Müşaviri Av. Coşkun Aydın tarafından sendika üyemiz adına İstanbul 3. İdare Mahkemesine açılan davada önemli bir karar çıktı.

Bağımsız Diyanet-Sen üyelerinin haklarının korunmasına yönelik idarenin hukuka uygun olmayan işlemlerine karşı açtığımız davalar olumlu sonuçlanmaya devam ediyor.

Sendika Hukuk Müşavirliği tarafından takibi yapılan bir dava dosyasında Sivas ilinde görev yapan sendika üyemiz İstanbul iline naklen tayin olması ve önceki görev yaptığı  ildeki açılan bir soruşturma sonucu verilen disiplin cezasında İstanbul 3. İdare Mahkemesi iptal kararında özetle: “…….Diyanet İşleri Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği'nde aksi yönde bir hüküm bulunmadığından, kınama cezasının verildiği tarihte davacının görev yaptığı yerdeki disiplin amiri tarafından işlem tesis edilmesi gerekirken önceki görev yerinde bulunan disiplin amirince disiplin cezası verilmesinde hukuka uyarlık bulunmamaktadır. Açıklanan nedenlerle; dava konusu işlemin iptaline,……. Şeklinde karar iptal kararı vermiştir.

Anılan karar ile ilgili açıklama yapan Bağımsız Diyanet Sen Hukuk Müşaviri Av. Coşkun Aydın “ Sendika üyelerinin haklarının korunmasına yönelik açtığımız her dava dosyasını titizlikle incelemekteyiz. Sendika üyelerine yönelik açılan soruşturmanın tüm aşamasında, ifadeden önce, savunma ve idare kurullarına itirazlar olmak üzere konuyu baştan itibaren takip ederek dava aşamasında da işlemin iptali ile lehimize sonuçlanması için çalışmaktayız. 
Önemle hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir husus ise Bağımsız Diyanet Sen Hukuk Müşavirliği olarak sendika üyelerinin idare ile taraf olduğu hukuki davalarda %95 gibi bir oranda olumlu sonuç almaktayız.

Diğer taraftan Disiplin cezalarının yanında 4/B sözleşmelilerin kadroya geçmelerine yönelik 2020 Mart ayında açtığımız ve halende kadro talebi olanların reddi işlemine karşı açmaya devam ettiğimiz davalar derdesttir.” ifadelerine yer verdi.
811 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret732888
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013