Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

Bağımsız Diyanet Sen 4/B Sözleşmelilerin Kadro Davalarını Kazanıyor.

Bağımsız Diyanet Sen 4/B Sözleşmelilerin Kadro Davalarını Kazanıyor.Bağımsız Diyanet Sen 4/B Sözleşmelilerin Kadro Davalarını Kazanıyor.

Bağımsız Diyanet Sen olarak 4/B sözleşmeli üyemizin 13.03.2020 tarihli kadroya geçme talepli dilekçesinin  reddi işlemine karşı açmış olduğumuz davada karar çıktı ve üyemiz idare mahkemesi kararına göre 30 gün içerisinde kadrolu olarak atanacak. 
4/B sözleşmelerin kadroya geçirilmesi ile ilgili sendikalarca açılan davayı 2. davayı Bağımsız Diyanet Sen olarak kazandık.
 

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne 11.02.2019 tarih ve 72 sayılı yazımızla, Anayasanın “Kanun önünde eşitlik” başlıklı 10. madde hükümleri dikkate alınarak eşitlik ve hakkaniyet açısından, mevcut görev yapan 4/B sözleşmeli personelin tamamının yapılacak yeni bir düzenleme ile kadroya geçirilmesi talebinde bulunmuştuk. Mevcut mahkeme kararı ile talebimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmış oldu.

Anılan karar ile ilgili açıklama yapan Bağımsız Diyanet Sen Hukuk Müşaviri Av. Coşkun Aydın “ Bağımsız Diyanet Sen Genel Genel Merkezindeki Hukuk Müşavirliğimize ulaşan dava konusu işlemleri inceleyerek, mevzuat açısında haklı olduğumuz noktalara da temas ederek yargı yoluna başvuru yapmaktayız. Daha önceden de konuya dikkat çektiğimiz gibi 4 yılını tamamlayan sözleşmeli çalışanlar 0312 911 25 71 nolu whatsapp üzerinde veya telefonla sendikaya ulaşmaları durumunda gerekli bilgilendirme kendilerine yapılmaktadır.
Önemle hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir husus ise Bağımsız Diyanet Sen Hukuk Müşavirliği olarak sendika üyelerinin idare ile bu davada olduğu gibi diğer taraf olduğu davalarda %95 gibi bir oranda olumlu sonuç almaktayız.” ifadelerine yer verdi.

KADROYA GEÇME TALEP DİLEKÇESİ (İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ)2657 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret583641