Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

Bir Kadro Kararı da İzmir’den

4-B süresiz sözleşmeli personelin kadroya geçişlerinde bir kadro kararı da İzmir’den

4-B süresiz sözleşmeli personelin kadroya geçişlerinde bir Kadro kararı da İzmir’den 

Bağımsız Diyanet-Sen olarak 4B süresiz sözleşmeli üyelerimiz adına açtığımız davalarda olumlu kararlar çoğalıyor, üyelimiz kadroya geçiyor.
4B süresiz sözleşmeli olarak çalışanlarının kadroya geçmelerine yönelik haklı başvuruları idare  tarafından red edilmesi ile ilgili üyemiz lehine olumlu karar veren  İzmir 5. İdare Mahkemesi kararda özetle “….davacının sözleşmeli statüde üç yılını doldurduğu açık olup, mevzuatta aranan diğer şartların sağlanması durumunda kadroya geçirilmesi gerekirken 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girmesinden önce sözleşmeli personel olarak atandığı ve 633 sayılı Kanunun 10/A maddesi kapsamında atanmadığından bahisle başvurusunun reddine ilişkin işlemde hukuka uygunluk bulunmamaktadır. Açıklanan nedenlerle; dava konusu işlemin iptaline,….” Şeklinde karar vermiştir.
Bağımsız Diyanet Sen olarak üyemiz adına açtığımız kadro davası  4 ay gibi bir zamanda sonuçlanmış olması da kararların süresinin kısalmaya başladığının göstermekte olup ayrıca diğer taraftan mücadelemizin ne kadar haklı olduğunu da göstermektedir.


784 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam119
Toplam Ziyaret566772