Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

Murakıpların sesi ne zaman duyulacak?

Murakıpların sesi ne zaman duyulacak?

Diyanet İşleri Başkanlığında Müfettişlerle aynı görevi yapan Murakıplarla ilgili düzenleme yıllardır beklerken 03 Aralık 2021 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile MEB Bakanlık Maarif Müfettişleri Başmüfettiş ve MEB Taşra Maarif Müfettişleri ise Eğitim Müfettişi oldu. Murakıpların sesi ne zaman duyulacak?

03 Aralık 2021 tarih ve 31678 sayılı ile Resmi Gazetede yayımlanan 87 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, Maarif Müfettişliği ve Maarif Müfettiş Yardımcılığı unvanları iptal edilerek Bakanlık Maarif Başmüfettişi ve Bakanlık Maarif Müfettişi kadrolarında bulunanlar, kadro dereceleriyle durumlarına uygun Başmüfettiş ve Müfettiş kadrolarına başkaca bir işleme gerek kalmaksızın, Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı kadrolarında bulunanlar ise kadro dereceleriyle durumlarına uygun Eğitim Müfettişi ve Eğitim Müfettiş Yardımcısı kadrolarına başkaca bir işleme gerek kalmaksızın atandılar.
Diyanet İşleri Başkanlığında da Müfettişlerle aynı görevi yapan Murakıplarla ilgili düzenleme yıllardır bekliyor. Eğitim Müfettişleri ile Murakıplar arasında 1935 TL maaş farkı bulunmaktadır. Eğitim Müfettişlerinin ek gstergesi 3600 iken Murakıpların ek göstergeleri 3600 değildir. Kendileri ile aynı işi yapan MEB taşra Eğitim Müfettişleri ile aynı denetim görevini yapan Diyanet Murakıpları da kendileri ile ilgili düzenleme bekliyorlar.
Bağımsız Diyanet Sen olarak Murakıpların artık seslerinin duyulmasını ve özlük ve mali haklara ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyor, bekliyor ve takip ediyoruz.

818 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam131
Toplam Ziyaret566784