Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

ŞOFÖRLER VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFI ÇALIŞANLARI SAHİPSİZ Mİ?

Diyanet İşleri Başkanlığında şoför ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların maaşları özlük hakları düzeltilmesi gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığında şoför ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların maaşları özlük hakları düzeltilmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak yıllardır kangren haline gelen kadro meselesi ve yeşil pasaport uygulaması maalesef ayrıcalıklı olarak uygulanmaya devam etmektedir. 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun “Hususi Pasaportlar” başlıklı 14'üncü maddesinde düzenlenmiş olup bir kadro unvanı bu haktan faydalanırken diğerine uygulanmıyor.  Kamu çalışanları için yurt dışına çıkışlarında büyük imkanlar sağlayan yeşil pasaport, mevzuatta hususi pasaport adı altında düzenlenmiştir. Bu pasaport sahipleri, normal pasaport sahipleri için vize isteyen birçok ülkeye vizesiz gidebilmektedir ve bu durumun büyük bir ayrıcalık olduğunu belirtmek isteriz. Diyanet İşler Başkanlığında görev yapan Şoförler Hac, Umre ve Yurtdışı görevlendirmelerinde belli bir sıraya göre yapılmalıdır. Bir kadroya atanan Şoför ve Hizmetli personel ne zaman hac ve umreye gideceğini bilmeli kendisini ona göre hazırlamalıdır.  Diğer taraftan yeni çıkarılacak olan yasada unvan ayrılı yapılmaksızın 3600 ek göstergeye dahil edilmeli diğer özlük hakları düzeltilmeli kadro durumları iyileştirilmelidir.

Diğer taraftan Genel idari Hizmetler sınıfına şoförler ve yardımcı hizmetli sınıfında çalışanlar talepleri halinde sınavsız olarak V.H.K.İ. kadrolarına atamalarının yapılması için yasal düzenleme yapılmalıdır.

Mesai mefhumu olmayan ve en üst makamı taşıyan ve kurumun en önemli iş ve işlemlerini yürütmekte olan şoförler maalesef maaşa bakımından en az maaşı almaktadırlar. 

Takım elbise ve kravatla makamı yansıtan şoförler maalesef mali açıdan durumları içler acısıdır dış görünüşleri kadar maaşları da kalifiye değildir.

TÜM MEMURLARLA BİRLİKTE ŞOFÖR VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA ÇALIŞANLARI KIŞTAN EVVEL ENFLASYON YAKTI!
BAĞIMSIZ DİYANET-SEN olarak; Diyanet personeli arasında her türlü ayrımcılığın önlenmesi, kayıplarımızın karşılanması ve budanmak istenen kazanılmış haklarımızın korunması için hiçbir eylem ve etkinlikten kaçırmayacağımız bilinmelidir. 
Bu çerçevede şoförler ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlara özel bir düzenleme yapılmalı mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir.
 
1158 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam116
Toplam Ziyaret652121