Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

MEMURLAR YOKSULLUK SINIRI ALTINDA MAAŞA MAHKUM EDİLMEMELİ EK ZAM VERİLMELİDİR.

MEMURLAR YOKSULLUK SINIRI ALTINDA MAAŞA MAHKUM EDİLMEMELİ EK ZAM VERİLMELİDİR.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi memurlara en az 1000 TL seyyanen zam verilmesi ve elektrik, su,doğalgaz, vergiler ile temel gıdalara yapılan zamların geri alınması gerektiği yönünde bir basın açıklama yaptı.
 
Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada;
Asgari ücrete “2022 yılı için % 50 zam yapılmış ve memurların maaşları ile asgari ücretli maaşları neredeyse eşitlenmiştir. Yoksulluk sınırının altında açlık sınırına yakın bir gelire sahip olan memur ve emekliler asgari ücretliler için yapılan artışın ve uygulamanın kendileri içinde yapılmasını istemekte ve beklemektedir.
 
MEMUR MAAŞLARI YOKSULLUK SINIRINDAN AZ OLMAMALIDIR.
Dolar ve maliyet artışları sebebiyle piyasadaki fiyat dalgalanmaları ve ekonomik hareketlere bakıldığında % 50 oranlarında zamlar görülmekte ve bu zamlarda alım gücünü ciddi oranda etkilediğinden memur ve emekliler hızla yoksullaşmaktadır.

Tüm bu zamlar ortada iken 2022 yılı Ocak ayı için memur ve emeklilerinin aylıklarına % 5 +% 7 artış öngörmüş olması memurların alım gücüne katkı sunacak oranda değildir. Bu sebeple m
emur maaşlarındaki gelir vergisi % 15’e sabitlenmeli ayrıca en düşük memur maaşı yoksulluk sınırından az olmamalıdır.
 
3600 EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARA UYGULANLAMIDIR.
2022 yılı içerisinde hayata geçirileceği yönünde bir çalışma olduğu kamuoyu ile paylaşılmıştir. Bizler şimdiden belirtmek isteriz ki 3600 ile ilgili yapılacak çalışmalar haksızlıklara yol açmadan tüm memurlara uygulanmalı, şoför, hizmetli, aşçı, şef, memur, vhki gibi ayrımlar yapılmamalı, bir tarafa hak verilirken diğer taraftaki çalışanlar kurumlarına küstürülmemlidir.
 
Bizler Bağımsız Diyanet Sen olarak özetle; yeni vaatler değil, kayıplarımızın telafisini  ve haklarımızın korunmasını istiyoruz. İşverenimiz olan devlet; adil olduğunu, işçisi ve memuruna eşit değer verdiğini ve ayrım yapmayacağına inanıyor, memurları açlık sınırındaki bir maaşara ve gelire mahkum etmeyeceğini ümit ediyoruz.
 
 
 
 
 
404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret652118