Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

Bağımsız Diyanet Sen'den Bir Hukuk Zaferi Daha

Bağımsız Diyanet Sen'den Bir Hukuk Zaferi Daha

Bağımsız Diyanet-Sen olarak kadro davaları, personelin maaşından izinsiz kesinti yapılması, uygulanan disiplin cezaları gibi bir çok işleme karşı açmış olduğumuz davaları kazanıyor, personelimizin haklarını savunuyoruz.


Ankara Bölge İdare Mahkemesince üyemiz lehine yönelik verilen karara konu olan disiplin cezasında yetki yönünden disiplin amirliği devredilemeyen yetki olduğu ve bu şekilde cezaların kaldırılması gerektiği yönünde Disiplin kurulundaki itirazımız red edilmişti. Bunun üzerine konu Bağımsız Diyanet-Sen tarafından yargıya taşıyarak ve mezkur kararla üyemiz lehine karar alınmıştır.
Konuya ilişkin olarak ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ “...657 sayılı Kanun'un ... maddesi uyarınca uyarma cezası ile cezalandırılmasına iliskin islemde yetki yönünden hukuka uyarlık görülmediginden, anılan isleme karsı açılan davanın reddine iliskin İdare Mahkemesi kararında hukuki isabet bulunmamaktadır. Açıklanan nedenlerle, davacının istinaf isteminin KABULÜNE...” yönünde lehimize karar vererek üyemize verilen disiplin cezasının kaldırılması sağlanıştır.

Bizler Bağımsız Diyanet-Sen olarak her zaman hukukun esas alınması gerektiğini, adaletin bize göre değil vaazlarımızında ifa ettiğimiz gibi olmasını istediğimizi her zaman açıklayarak sendika olarakta bu yöndede çalışmalar yaptığımızı her ortamda dile getirmekteyiz. Neden Bağımsız Diyanet Sen sorusunun cevabı, mazlumların yanında oldukça ve olmaya devam ettikçe cevabını bulmaya devam etmektedir.
Bağımsız Diyanet Sen sıradan bir sendika değildir. Bağımsız Diyanet-Sen koltuk kaybedipte kurulan sendikalardan da değildir. Kurulma sebebi hukuk çerçevesinde hakkı tutup kaldırmaktır. Bağımsız Diyanet Sen olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi herkes anladığı alanda başarılı olur. Eğer sendika siyasi söylem ve eylemde bulunuyorsa sizlere verebileceği siyasi eylem ve söylemden ileri bir durum yoktur. Bağımsız Diyanet Sen her zaman hakkı tutup kaldıracağını, üyelerinin yanında zor günlerinde olacağını ve tüm hukuk yollarını tüketeceğini her platformda ifade etmiştir.  Bu sebepledir ki Bağımsız Diyanet Sen olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi işimiz siyasi sendikacılık değil hak sendikacılığıdır.

4688 sayılı yasa ile sendikalara verilen görev üyelerinin hak ve menfaatlerini korumaktır. Siyasi partiler ve gruplar gibi siyasi eylem ve söylerle faaliyetleri yürütmek değildir.

Bu sebepledir ki yıllardır ifade ettiğimiz. Sendika gücünü nereden alırsa hizmetini oraya yapar. Bağımsız Diyanet Sen gücünü üyelerinden alır hukuktan alır, hizmetini de üyelerine yapar.

880 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret676061