Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar

KAZANMIŞ OLDUĞUMUZ PROMOSYON DAVASINI DANIŞTAY REDDETTİ.

KAZANMIŞ OLDUĞUMUZ PROMOSYON DAVASINI DANIŞTAY REDDETTİ.

 

 

KAZANMIŞ OLDUĞUMUZ PROMOSYON DAVASINI DANIŞTAY REDDETTİ.

Bağımsız Diyanet Sen olarak promosyon işlemlerine yönelik açmış olduğumuz davayı Ankara 14 İdare Mahkemesinde oy birliği ile kazanmıştık ancak konuya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu itiraz neticesinde Danıştay 13. Dairesi sendikamızın açmış olduğu davaya ilişkin yerel mahkemenin kararını bozarak davamızı reddetmiştir.


Konuya ilişkin hukuki zeminde Danıştay’ın karar vermesi ile ilgili İdari Yargılama Kanununda inceleme yaptığımızda kararın maalesef personeli üzdüğü gibi hukuki yönden de bozulmasını gerektirecek bir nitelikte olmadığı tarafımızca açıkça görülmüştür.


Danıştay 13. Dairesinin kararı tarafımıza ulaşmış olup gerekli incelemeleri yaptık ve 2577 Sayılı İdari Yargılama usulü kanunun 49 uncu maddesinde " a) Kararı hukuka uygun bulursa onar. Kararın sonucu hukuka uygun olmakla birlikte gösterilen gerekçeyi doğru bulmaz veya eksik bulursa, kararı, gerekçesini değiştirerek onar." hükümleri ve aynı Kanun'un devamı olan 50 nci maddesinde ise " 1. Temyiz incelemesi sonucunda verilen karar, dosyayla birlikte kararı veren mercie gönderilir.


Ancak Danıştay ilgili dairesinin onamaya ilişkin kararları, dosyayla birlikte kararı veren ilk derece mahkemesine, kararın bir örneği de bölge idare mahkemesine gönderilir. Bu kararlar, dosyanın geldiği tarihten itibaren yedi gün içinde taraflara tebliğe çıkarılır. 2. Temyiz incelemesi sonucunda verilen bozma kararı üzerine ilgili merci, dosyayı öncelikle inceler ve varsa gerekli tahkik işlemlerini tamamlayarak yeniden karar verir." hükümlerine rağmen Danıştay yerelde kazanmış olduğumuz davanın kararını bozarak DAYAYI RED etmiştir.


Bağımsız Diyanet-Sen olarak başından beri takip ettik davayı açtık ve İdare Mahkemesinde kazandık ancak Danıştay davayı red etti.
Promosyon ile ilgili girişimlerimiz hukuki zeminde devam edecektir.


KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

BAĞIMSIZ DİYANET-SEN GENEL MERKEZİ

414 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret676045