Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

.......................
Videolar
Maliye Bakanının açıklaması memur ve emekliyi rencide etmiştir

 

 

"Maliye Bakanının açıklaması memur ve emekliyi rencide etmiştir."

 BASK Genel Başkanı Resul AKAY, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, memur ve emekli aylığını bütçe açığının müsebbibi olarak gösteren açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendirdi. AKAY, "Maliye Bakanının açıklaması memur ve emekliyi üzmüş ve rencide etmiştir" dedi.
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul AKAY, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, memur ve emekli aylığını bütçe açığının müsebbibi olarak gösteren açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Batman'da yaptığı açıklamaları ANKA'ya değerlendiren Bask Genel Başkanı Resul AKAY, "Maliye Bakanının, yaşamının en güzel yıllarını ülkemize ve devletimize hizmet etmekle geçirmiş emeklilerin ve günün her saatinde, ülkemizin en ücra köşesinde, canı pahasına görev yapan memurların aldığı komik aylığı diline dolaması ve başlarına kakınç yapması haksızlıktır" dedi.

-"EKONOMİDE YALANCI BAHARIN BİTİŞİ"-

AKAY, iktidara geldiğinde; "bize üç yıl süre verin, üç yılın sonunda cebiniz para görecek, mutfağınız bollaşacak" diyen Başbakan'ın beyanları hafızalara kazınmışken, Maliye Bakanı Şimşek'in memur ve emekli aylıklarını "kara delik" olarak göstermesinin "ekonomideki yalancı baharın" bitişini haber verdiğini vurguladı. AKAY, bu durumun, babadan kalan malları satıp savuran bıçkın bir evladın sıfırı tüketip aile bireylerinin ekmeğine göz koymasını andırdığını dile getirdi.

-"İKTİDARIN MEMUR, EMEKLİ, DUL VE YETİMİN HAKLARINA GÖZ DİKMESİ KABUL EDİLEMEZ"-


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, büyük reform iddialarıyla 4 yıl önce yürürlüğe sokulan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun miadını doldurduğunu, yeni bir sosyal güvenlik reformuna ihtiyaç olduğunu belirtmesini de manidar bulduklarını ifade eden Resul AKAY, şu değerlendirmelerde bulundu:
"10 yıl boyunca küresel sermayenin sömürüsüne göz yuman, hatırlı ve nüfuzlu kişilere bağlanan hortumları kesmeyen, üretmeyen, istihdam yaratmayan, vergi alamayan, kendi lükslerinden feragat etmeyen bir iktidarın memurun, emeklinin, dul ve yetimin hak ve kazanımlarına göz dikmesi kabul edilemez. Bilinmelidir ki; devletin yükünü, iktidarın kahrını ve kaprisini çeken memurun aldığı mütevazı aylığı her fırsatta dile getiren iktidar anlayışı memurlarımızı üzmekte ve rencide etmektedir."

 

 

  
2465 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret517970