Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
Dini Bayramlarda Fazla Çalışma Mesai Ucretleri'nin yatırılmasında yaşanan Aksaklıklar Çözülsün.
Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Genel Başkanı Ömer LAPÇİN Dini Bayramlarda Fazla Çalışma Mesai Ücretleri yatırılmasında yaşanan aksaklıklar ile ilgili bir açıklama yaptı.
Dini Bayramlarda Fazla Çalışma Mesai Ücretleri'nin Yatırılmasında Yaşanan Aksaklıklar Çözülsün
Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Genel Başkanı Ömer LAPÇİN Dini Bayramlarda Fazla Çalışma Mesai Ücretleri yatırılmasında yaşanan aksaklıklar ile ilgili bir açıklama yaptı.
Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Genel Başkanı LAPCİN yapmış olduğu yazılı açıklamada’ Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 29 Mayıs 2012 tarihli 1 nolu kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Cami ve mescitlerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara Dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verildiğini fakat bu yıl ilk defa uygulandığından bir takım sorunları da beraberinde getirdiğini ifade etti.

LAPÇİN;Kurban bayramına yaklaşmış bulunmamıza rağmen Hala Ramazan Bayramında yıllık izin almayan ve fiilen çalışan din görevlilerine Hak etmiş oldukları Fazla çalışma mesai ücreti maalesef ya ödenmedi yada yanlış uygulamalarla Din görevlisi kardeşlerim mağdur edildi’ dedi

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Genel Başkanı Ömer LAPÇİN açıklaması şöyle sürdürdü; Bağımsız Diyanet Hizmet Sen olarak Dini Bayramlarda Fazla Çalışma Mesai Ücretleri’nin yatırılması ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesi ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına sorunu ilettiklerini ,Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Cami ve mescitlerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara Dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için fazla çalışma mesai ücreti ödeme yapılması hususunda tereddütler ve aksamalar yaşanmakta, Müftülüklerden Müftülüklere farklılık göstermektedir.

Türkiye geneli bazı İl ve İlçe Müftülükleri; Din görevlilerinden Fiilen çalıştıklarını yazılı dilekçe ile belgelemelerini ve bu ücreti talep etmelerini istemekte, yazılı belge ile talep etmeyenlere ise Karar ve Kanunun vermiş olduğu ücretleri hesapları yatırmamaya ısrar etmektedirler.

Bu uygulamayı yapan Müftülükler; Bayramda bir personelinin fiilen çalışıp çalışmadığını İzin takip Defterini incelemesinde izinli olanları ve fiilen çalışan görevlilerini tespit edeceklerdir.

İl ve İlçe Müftülükleri Kanunlarda olmayan keyfi uygulamaları ve işlemleri yapmaya ısrar etmekte, Personellerinden fiilen çalıştıklarını ve ücreti talep ettiklerine dair yazılı belge istemekte, Bu uygulamaları yapanlar Karar ve Kanunları hiçe sayarak İş bilmezliklerini sürdürmekte, kırtasiyecilik yapmaktadırlar.
Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Genel Başkanı Ömer LAPÇİN açıklamasını şu sözlerle tamamladı’ Bağımsız Diyanet Hizmet Sen olarak  konunun takipçisi olacaklarını, Konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığının İl ve ilçe müftülüklerine gerekli talimatların göndermesi yaşanan aksaklıların önüne geçecektir’ dedi
  
3240 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret550177