Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Mardin İl Başkanı Sadullah Güneşin Müdürlüğünü Midyat Yeni Cami Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 12 öğrenci için icazet töreni düzenlendi.

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Mardin İl Başkanı Sadullah Güneşin Müdürlüğünü Yürüttüğü Mardin Midyat Yeni Cami Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 12 öğrenci için icazet töreni düzenlendi. Akçakaya Mahallesi’nde bulunan Kuran Kursundaki icazet merasimine ilgi büyük oldu. İcazet merasimine bölgenin saygın âlimleri, emekli imamlar, kuran kursu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Törene katılan âlimler tüm insanlığın barış, kardeşlik ve huzuru için topluca dua ettiler.

 

Törene katılan âlimler tüm insanlığın barış, kardeşlik ve huzuru için topluca dua ettiler.

Midyat’taki Yeni Cami Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 12 öğrenci için icazet töreni düzenlendi. Akçakaya Mahallesi’nde bulunan Kuran Kursundaki icazet merasimine ilgi büyük oldu. İcazet merasimine bölgenin saygın âlimleri, emekli imamlar, kuran kursu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Törene katılan âlimler tüm insanlığın barış, kardeşlik ve huzuru için topluca dua ettiler.

 
Törende ilmin fazileti ile ilgili kısa bir konuşma yapan bölge âlimlerinden emekli imam molla Zübeyir Güneş, “Gençlerimiz Kur’an-ı Kerim’i hatmederek bugün icazetlerini aldı. Kur’an-ı Kerim yüce Allah’ın Kullarına sunduğu bir güldür. Bu gülün korunmasını yüce Allah hafızları ile yapmaktadır. Kur’an-ı Kerimin her eve ve her kalbe girmesi için herkese büyük görev düşüyor. İnsanın olgunlaşması için Kuran’ın güneşine ihtiyaç vardır. Kamil insan olmanın birinci şartı ise, haramlardan uzak durmaktır. Kur’an muhtevasıyla bizim ruhumuz gibidir. Ruh ne zaman bedenden ayrılırsa kokmaya başlar. Peygamberimiz, insanların hidayet rehberi ve önderidir. Biz kendimize Hz. Peygamberi rehber olarak almalıyız. En doğruya Hz. Peygamber ile gidilir. Kuran ise her şeyde insanı en doğruya götüren bir kitaptır. En üstün ahlak ise, Kur’an ahlakıdır. Dünya gerçek bir diyaloga muhtaçtır. Bunun için karşılıklı saygı; adaletin temini; nefret ile fanatizmin terki üç temel şarttır” dedi.
 
Yeni Cami Kuran Kursu Müdürü ve Bağımsız Diyanet Hizmet Sen Mardin İl Başkanı Sadullah Güneş ise yaptığı konuşmada, Türkiye’de Kur’an eğitiminin büyük bir aşk ve şevkle yapıldığını söyledi. Güneş, “Bin yılı aşkın Türk Milletinin Kur’an aşkı devam ediyor. Kur’an Hz. Peygamberle hayat bulmuş ve şekil almıştır. Hz. Peygamber Kur’an öğrenimine ve öğretimine çok önem veriyor. Mümin Kur’an-ı Kerimi ne kadar okuyorsa derecesi o kadar olacak. Sahabelerin Hz. Peygambere olan sevgisi ise, “Annem-Babam sana feda olsun, ya Resulullah” cümlesiyle anlatılıyor. Namaz ise, yüce yaratıcı ile kuvvetli bir bağdır. Kur’an lafzı Kuranın kabuğu içerisindedir. Her Müslüman’ın Kuranı doğru okuması gerekiyor. Kur’an eğitimi kısa soluklu bir eğitim değildir. Kur’an felaketler karşısında ise bir kalkandır” dedi.
 
Daha sonra bugüne kadar ders alan öğrencilerin silsilesini (kim kimden almış) okunduğu programda icazetlerini alan öğrenciler saygın âlimlerinin ellerini öptükten sonra misafirlerin tebriklerini kabul ettiler. Halkın büyük beğenisini alan bu törene âlimlerin ve mollaların yoğun iştirakı dikkat çekti. Kuran Kursu öğrencileri icazet töreninde, ilahi ve kasideler okudu. Tören verilen yemek ikramıyla son buldu.
  
2776 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret550177