Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
BAĞIMSIZ DİYANET HİZMET SEN OLARAK TALEP ETTİĞİMİZ HAKLI VE MEŞRU TALEPLERİMİZ KABUL GÖRÜYOR

BAĞIMSIZ DİYANET HİZMET SEN OLARAK TALEP ETTİĞİMİZ HAKLI VE MEŞRU TALEPLERİMİZ KABUL GÖRÜYOR

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen olarak kurulduğumuz günden itibaren sürekli olarak dile getirmeye çalıştığımız konuların başında olan Hac görevlendirmelerindeki yaşanan aksaklıklar ve haksızlıklar olmuştur.

 Diyanet İşleri Başkanlığı nakil ve hac görevlendirmeleri mevzusunu çözmek için hala net bir atılmamıştır.

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen olarak Diyanet çalışanları adına gündeme getirdiğimiz ve Diyanet işleri başkanlığına farklı zamanlarda yazışmalarımızda bahsetmeye çalıştığımız Hac Görevinden Önce Tecrübesiz olanların 1 Hafta Umre yaptırılarak oluşması muhtemel aksaklıkların minimum seviyede olması bu programın uygulanması gerek kurum saygınlığı açısından gerekse de görevlinin özgüveni açısından isabetli bir uygulama olacağını konu ile ilgili basın açıklamalarımızın içerisinde  Resmi web sitemizden gerekse yazılı ve görsel basın aracılığıyla dile getirmeye çalıştık.

Haklı Ve Meşru Talebimiz Olan  Hac Görev'inden Önce Umre'ye gitmeye  talebimizin kısmen de olsa uygulamaya başlaması bizleri son derece memnun etmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığının yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde ve resmi yazışmalarımızda; hac görevlendirmelerinde tecrübesiz  olarak hac da görevlendirilenlerin umre yaptırılarak  hacca hazırlamaları  fikrimizi benimseyip uygulamaya tekrar  geçtikleri için din görevlileri adına ilgililere teşekkür ederiz.

Ayrıca Sendikamızın başka bir talebi ise bu güne kadar yer verilmeyen  Hac ve Umrede Özürlü personel Görevlendirmesidir.

Diğer önerilerimizin de uygulamasını gördüğümüzde buradan sizlere duyurmayı da bir borç biliriz, bizler tabanın sesiyiz.

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen olarak gündemi belirleyen ve takipçi olmayan yegane sendika olarak bağımsız diyanet hizmet sendikasının birer üyesi   olmaktan da gurur duymaktayız.

Maalesef, çalışanların sözcülüğünü yapması gereken mevcut sendikalar, hükümet ve siyasilerin sözcülüğünü yapmak için yarışmakta, hükümetin veya partilerin yapmış oldukları her olumlu icraatı kendilerine mal ederek kurum ve kurum çalışanlarını siyasallaştırmak suretiyle, gaflet içerisinde olduklarının farkına varamamaktadırlar.

   İktidar gücüyle, rüzgârıyla büyüyerek yetki alanların! Rüzgârının son bulmasıyla üye kaybıyla yok olacaklarını unutmamaları gerekir!

   Bağımsız Diyanet Hizmet Sen  olarak sendikacılığı bir amaç olarak değil, çalışanlarımıza hizmet noktasında bir araç olarak görmekteyiz.

Hiçbir siyasi ideolojinin yanında ya da karşısında olmadan, kurum ve kurum çalışanlarının, sendikacılığı bir parti ve bir dava gibi görmeden, saygın bir din görevlisi  hedefiyle yola çıkan tek sendika olmaktan gurur duymaktayız.

Bugün itibariyle yetkili değiliz, ancak; etkili bir sendikacılık yaptığımıza inanıyoruz.

Mayıs ayı yaklaştığında av mevsimi mantığı il il gezen,
Nisan Yağmurların Bereketinden Feyz Bekleyen,
Yeşermek ve Büyümek için Yılın iki ayını yeterli gören, 
Bu iki Ay Bize üye ol Sonra İstifa Formunu ben Doldurayın Sonra İstediğin Yere üye ol diyen,
 Makamların vermiş olduğu yetkiyi Amirlerin kullanması ile Üye kaydı yapan,
Olmadı Siyasetin Farklı yollarını deneyen, üye alabilmek için olmadık vaatlerde bulunulan sendikacılık ve sendikal anlayış sadece belirli kişilerin çıkar kapısından öte gidememektedir.

Hak odaklı hizmet odaklı çalışan sendikamız yılın her ayı her günü ve saati üyelerine gereken değeri verdiğini bağımsızlık kervanına katıldığınızda sendikacılık ruhunu ve sendikacılığı daha iyi anlayacaksınız.

Sendikamızın sayı odaklı hizmet anlayışını  benimsemeden, sayı zamanı geldiğinde üye sayısını artırabilmek için değil mevcut üyelere ne kadar hizmet götürebilirim anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

    Bağımsız Diyanet Hizmet Sen  olarak Haksızlığın karşısında haklı olanın yanında durmak hedefimiz ve gayemizdir.

     Diyanet İşleri Başkanlığı  sözde hizmet kalitesini artırmak için yeni personel istihdam etmektedir.

Akabinde  bir bakıyorsunuz birileri falan hizmetleri biz gerçekleştirdik diye utanmadan sıkılmadan yalan söyleyerek ve bu yalanlarını da hem basın aracılığıyla ve hem yazılı olarak 120.000 personele yutturmaya çalışmaktadırlar…….,,

Yetkiliyim  etkiliyim diye gezenlere bunları siz mi yaptınız diye Allah rızası için sormak lazım!

Bazı sevdaları uğruna! Koltuklara Talip olup Kazanamayınca ya da istedikleri Şahsi hedeflerine ulaşamayınca bölünerek yeni sendika kuranların neden eski sendikalarından ayrılıp yeni sendika kurmaya yöneldikleri iyi irdelenmelidir.

Şahısların İkbali için kurulan Sendikalarında üyelerine ne kadar hizmet edeceği de zaman içerisinde cevabını bulacaktır.

    Bağımsız Diyanet Hizmet Sen  olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıf Çalışanları kolunda sonradan kurulan Sendikalar arasında;

Şahısların Kişisel arzularının yerine gelmesi için kurulmayan sendikayız.

Bağımsız Diyanet Hizmet Sen RANT için kurulmuş bir sendika değildir

İşimiz Hizmet, Hedefimiz Hizmet, Gücümüz Tarafsızlığımız ve Bağımsızlığımızdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Ve Vakıf Hizmetleri Çalışanlarının Demokratik Haklarını Kullanarak Kurduğu Çatı Sendikasıdır  Bağımsız Diyanet Hizmet Sen;

Unutmayalım  sendikaların  asla yaptırım gücü yoktur, hele hele memur sendikalarında grev ve lokavt yapmadığı için hiç yoktur.

Yapılabilecek en iyi ve en etkili yaptırım kamuoyu oluşturmaktır ve uygulanan yanlışları hem kamuoyuyla paylaşmak, idari makamlarla yasal zeminde görüş bildirerek haklı talebin yerine gelmesini sağlamaktır.

    Bağımsız Diyanet Hizmet Sen  olarak diğer önerilerimizin de uygulamasını gördüğümüzde buradan sizlere duyurmayı da bir borç biliriz,

Bizler Sendika olarak tabanın sesiyiz.

Bizlere Tabandan destek vererek Bağımsız diyanet hizmet sen üyesi olan Tüm üyelerimize teşekkür'ü bir borç biliriz. 

Sendika olarak da gündemi belirleyen ve takipçi olmayan yegane sendika olmaktan da gurur duymaktayız.

 Bağımsız diyanet hizmet sen  olarak,
Alışkanlıkları gereği bizlerin herhangi bir siyasi gruba yaklaşmamamız,
Yanaşmamamız gerektiğine inanıyor ve İnanmaya da devam edeceğiz.

 Gücümüz; tarafsızlığımızdır,
Haksızlığa boyun eğmeyişimizdir, 
Tabanın sesi olmamızdır.
Bağımsızlığımızdır.

 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

  
2468 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam412
Toplam Ziyaret676448