Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin üyeleri yemekli toplantıda buluştu.

Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin  üyeleri yemekli toplantıda buluştu.

Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Temsilciliğinin organize ettiği yemeğe, BASK ve Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Temsilcisi Sadullah GÜNEŞ, Midyat İlçe Temsilcisi Zeki BİLGİN, Nusaybin İlçe Temsilcisi Fahrettin GÖZEN, Artuklu İlçe Temsilcisi Abdulvahap AKYÜZ ve Mardin İl,  ilçe ve köylerde görev yapan din görevlileri katıldı.

Yemekte konuşan BASK ve Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Temsilcisi Sadullah GÜNEŞ, düzenlemiş oldukları yemeğin amacı bağlı bulundukları kuruluşun üyeleri ile bir araya gelmek, birlik ve beraberliği sağlamak, sosyal ilişkilerini sıcak tutmak olduğunu söyledi.

GÜNEŞ, “Bilindiği üzere sendika, çalışanların ortak hak ve çıkarlarını korumak sorunlarını çözmek için bir araçtır ve sendika hiçbir zaman bizim için amaç olmamıştır.

 Amacımız sadece ve sadece din görevlilerimiz ve halkımız arasında birliği beraberliği kardeşliği nasıl pekiştiririz kaygısı olmuştur. Biz din görevlileri olarak aramızda birlik ve beraberliği tesis etmeliyiz ki söylediklerimizin ve yaptıklarımızın halka bir tesiri olsun. Biz BASK ve Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Temsilciliği olarak bunu başardığımıza inanıyorum” dedi

BASK ve Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin İl Temsilcisi Sadullah GÜNEŞ Sendikanın bir dayanışma örgütü olduğuna dikkat çekerek “örgütlü toplum güçlü toplumdur, güçlü olmak için güçlerimizi birleştirmemiz lazım. Biz üç-beş kuruş para menfaati için sendikacılık yapmıyoruz. Biz hem camiamızın hem insanlarımızın sorunlarının çözümü için, inancımıza hizmet için sendikacılık yapıyoruz. Ve onun için hakkaniyet ölçüleri içerisinde kırıp dökmeden, kimseyi gücendirmeden sendikacılık yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantıdan sonra Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen  Bölgenin ve Mardin’in önde gelen Sevilen Alimlerinden Seyda molla Zübeyir GÜNEŞ’i ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen toplantı ve ziyaretlerden sonra program sona erdi.

  
1954 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret583653