Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

.......................
Videolar
Bağımsız Diyanet Hizmet-sen ve BASK Mardin İl Temsilciliğin organizasyona katkı sağladığı ve Mardin’de ilk olan Çanakkale şehitleri için Midyat'ta, öğle namazı sonrasında mevlit okutuldu.

Bağımsız Diyanet Hizmet-sen ve BASK Mardin İl Temsilciliğin organizasyona katkı sağladığı ve Mardin’de ilk olan Çanakkale şehitleri için Midyat'ta, öğle namazı sonrasında mevlit okutuldu.

 

Midyat'ta faaliyet gösteren Miseyder, Mider, Şemder, Genç Ustad, AGD ve Bask-Sen organizesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Öğle namazının ardından Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Adnan Aslan Taziye evinde düzenlenen programda konuşan Genç Ustad Temsilcisi Abdulkadir Akyol, "Çanakkale'de çok büyük bir destan yazıldığını biliyoruz.

 

Sayısı fazla olmamakla birlikte Mardinli bir çok dedemizin orada bizzat Çanakkale'de şehit olduğunu da biliyoruz Elimdeki listede resmi kaydı bulunan Mardinli şehitlerimizin adı var.

Ancak asıl anlaşılması gereken birinci dünya savaşının bir bütün olduğu ve aynı anda bir çokcephede mücadele edildiğidir. O günün ulaşım şartlarını anlatmaya gerek yoktur sanırım.

Bu nedenle savaş sırasında 'Kürtler neredeydi?' diye soranlar, doğu cephelerine baksınlar, Kafkas cephesine baksınlar. 'Araplar nerdeydi?' diye soranlar, ırak cephesine. Hicaz-Yemen cephesine baksınlar." dedi.

 

Bask-Sen Mardin il Başkanı Sadullah Güneş ise, "Yüce dinimiz islam her zaman bizlere birlik ve beraberliği tavsiye etmiştir Bizler Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla hepimiz aynı gemideyiz.

 Allah korusun bu gemi batarsa hepimiz helak oluruz. Başlayan bar ş ve çözüm surecinin hayırla neticelenmesini, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Duaların okunmasının ardından davetliler. Mevlid-i Şerif programının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 Mevlit sonunda sivil toplum kuruluşları tarafından davetlilere pilav, kavurma ve ayran ikramında bulunuldu.
  
1603 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret517968