Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkan Faruk ÇETİN Kuran Kursu Öğrencileri ve Din görevliler İçin pasoda ısrarlıyız.
Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkan Faruk ÇETİN Kuran Kursu Öğrencileri ve Din görevliler İçin pasoda ısrarlıyız.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN Türkiye geneli tüm illerde Kuran Kursu Öğrencileri/Öğreticileri,İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar İçin İndirimli Seyahat Kartı uygulaması yapılmasını sosyal devlet ilkesi gereğidir.

 

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk ÇETİN yapmış oldu açıklamada şu sözlere yer verdi.

ÇETİN; Bilindiği gibi Ülkemizin değişik illerinde Belediyeler toplu taşıma hizmeti verdiği yerlerde Öğretmenler ve öğrenciler için indirimli Seyahat kartı uygulaması yapmaktadır Belediyeler bu hizmeti sunarken de sosyal devlet ilkesi gereğince “Yurtiçi ve KKTC’de Örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler, 5580 sayılı kanunun 2. Maddesinin C,D,E bentlerinde belirtilen Örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’na göre eğitim gören öğrencileri” ulaşım ücretinde kolaylık sağlayarak indirim kartı vermektedir" yasal hükümler gereğince uygulamaktadırlar.

Bu indirimli kartlar mevcut durumda Örgün Eğitim gören  “Kuran Kursu Öğrencileri’ni ” kapsamamaktadır.

Hukuken öğrenci statüsünde olduğundan Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin de indirimli kartlardan yararlanması gerekir.

ÇETİN açıklamasına şöyle devam etti; Aynı şekilde toplu taşıma hizmeti veren belediyeler tarafından öğretmenlere de indirimli seyahat hakkı tanınırken “Yaygın eğitim kurumu sayılan Kuran Kurslarında görev yapan öğreticiler ve Günde 5 defa Din Hizmeti görevini ifa etmek için görev yeri olan Cami’ye giden İmam Hatip, Müezzin Kayyımlar indirimli Seyahat Kartı” alamamaktadır. Bu durum da eşitlik ilkesine ve sosyal devlet ilkesine aykırılık teşkil etmektedir.

 

Faruk ÇETİN açıklamasını şöyle tamamladı; Bizler Bağımsız Diyanet Sen olarak; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından  Kur’an Kursu Öğrencileri için uygulanan İndirimli Seyahat Kartı uygulamasının Türkiye genelinde toplu taşıma hizmeti verilen yerlerde Kuran Kursu Öğrencilerinin yanı sıra İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kuran Kursu öğreticileri de dahil edilerek tüm belediyelerin uygulamaya alması için çalışma başlatmış olduğumuz çalışmanın takipçisiyiz

  
911 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


#BizBizeYeteriz
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam215
Toplam Ziyaret427230