Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİMAMIZA ÜYELİK FORMU İNDİR
-------------

DİĞER SENDİKALARDAN ÇEKİLME/İSTİFA FORMU

SENDİKA İSTİFA FORMU İNDİR

-------------

.......................
Bağımsız Diyanet Sen'in girişimleri sonuç verdi, Din görevlileri cami lojmanları için kira ödemeyecek
Bağımsız Diyanet Sen'in girişimleri sonuç verdi, Din görevlileri cami lojmanları için kira ödemeyecek.Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse, Silifke İlçe Temsilcisi Murat Tekin ile birlikte Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir’i makamında ziyaret etti.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse, Silifke belediyesi tarafından köy ve kasaba statüsünde olup 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanununda değişiklik yapılmasıyla mahalle statüsüne kavuşan yerlerde bulunan cami lojmanlarından kira alındığını ve konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinin görüşü olduğunu, cami görevlilerinin mağdur edildiğini ve cami lojmanlarına kira talep edilmesi sorunun çözülmesi için talepte bulundu.

Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir’e sendikamıza hitaben yazılan Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinin görüşü sunuldu ve buralardan kira alınmasının hukuki hiçbir dayanağı olmadığı belirtildi.

Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir ise konuyla yakından ilgilenerek Silifke belediyesine; cami lojmanlarından kira almasının yasal olmadığını belirterek derhal bu uygulamanın sona erdirilmesi talimatını verdi.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse; sendika olarak her zaman din görevlilerinin yanlarında olduklarını idareler tarafından yanlış uygulamaların olduğunda ise bunların düzeltilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi için her zaman yasal hükümler çerçevesinde çalıştıklarını belirtti.

 Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse, Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir'e din görevlilerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiği için din görevlileri adına teşekkür etti.

  
1792 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


#BizBizeYeteriz
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret427033