ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 
Kendi İmkânlarıyla Hacca Gitmek İsteyen Diyanet Personeline Kontenjan Verilmelidir
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; 2017 Hac müracaatları ve kontenjanları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin;2017 yılında hacca gidecek vatandaşların müracaatlarına yönelik olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hac müracaatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada müracaat usul ve süresinden bahsedildiğini görmekteyiz.

Bağımsız Diyanet Sen olarak Diyanet İşleri Başkanlığının denetim ve gözetiminde gerçekleşecek Hac organizasyonunda personele yönelik kontenjan ayrıldığını gösteren herhangi bir bilgiye ulaşamamaktayız.

Her kurumun kendi personeline yönelik olarak farklı önceliklerinin olduğunun hep birlikte şahit olmaktayız. Sağlık Bakanlığı personeli kamu hastanelerinde muayenede sıra önceliklerinin olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı personelinin öğretmen evlerinde ve ayrıca öğretmen okullarına yerleşmede öğretmen çocuğu olanlara artı puan verildiği ve ayrıca farklı kurumlarda farklı uygulamaların olduğuna geçmiş dönemlerde şahit olduk ve halada bazı kurumlardaki uygulamalar devam etmektedir.

Kendi İmkânlarıyla Hacca Gitmek İsteyen Diyanet Personeline Kontenjanı Verilmelidir

Hac organizasyonunda kontenjanında gruplara ayrılmalı Suudi Arabistan’ın vermiş olduğu kontenjanın (%1) yüzde biri oranında kendi ücretiyle hacca gitmek isteyen kurum personeline kontenjan ayrılması personelin diyanetten talebidir.
30 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında hizmet etmiş bir görevlinin hiç Hacca gitmeden kurumdan emekli olması kurumun bir eksikliğidir. Önümüzdeki yıldan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu'nca bu yönde bir kararın alınmasını ve uygulamaya koymasını beklemekteyiz.” ifadelerine yer verdi.
  
2438 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret710458
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013