Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
Kendi İmkânlarıyla Hacca Gitmek İsteyen Diyanet Personeline Kontenjan Verilmelidir
Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; 2017 Hac müracaatları ve kontenjanları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin;2017 yılında hacca gidecek vatandaşların müracaatlarına yönelik olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hac müracaatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada müracaat usul ve süresinden bahsedildiğini görmekteyiz.

Bağımsız Diyanet Sen olarak Diyanet İşleri Başkanlığının denetim ve gözetiminde gerçekleşecek Hac organizasyonunda personele yönelik kontenjan ayrıldığını gösteren herhangi bir bilgiye ulaşamamaktayız.

Her kurumun kendi personeline yönelik olarak farklı önceliklerinin olduğunun hep birlikte şahit olmaktayız. Sağlık Bakanlığı personeli kamu hastanelerinde muayenede sıra önceliklerinin olduğu, Milli Eğitim Bakanlığı personelinin öğretmen evlerinde ve ayrıca öğretmen okullarına yerleşmede öğretmen çocuğu olanlara artı puan verildiği ve ayrıca farklı kurumlarda farklı uygulamaların olduğuna geçmiş dönemlerde şahit olduk ve halada bazı kurumlardaki uygulamalar devam etmektedir.

Kendi İmkânlarıyla Hacca Gitmek İsteyen Diyanet Personeline Kontenjanı Verilmelidir

Hac organizasyonunda kontenjanında gruplara ayrılmalı Suudi Arabistan’ın vermiş olduğu kontenjanın (%1) yüzde biri oranında kendi ücretiyle hacca gitmek isteyen kurum personeline kontenjan ayrılması personelin diyanetten talebidir.
30 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında hizmet etmiş bir görevlinin hiç Hacca gitmeden kurumdan emekli olması kurumun bir eksikliğidir. Önümüzdeki yıldan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu'nca bu yönde bir kararın alınmasını ve uygulamaya koymasını beklemekteyiz.” ifadelerine yer verdi.
  
2021 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam131
Toplam Ziyaret566784