Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU.......................

Videolar
Bağımsız Diyanet Sen Hac Görevli Seçimi Talimatı Personelin Beklentilerini karşılamıyor.
2017 Yılı Hac Görevli Seçimi Talimatı Personelin Beklentilerini karşılamıyor.

Bağımsız Diyanet Sen Başkanı Faruk Çetin bir basın açıklaması yaparak; Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 Hac organizasyonunda görevlendirilecek personel seçimi talimatını incelediğimizde personel arasında ayrım yapıldığını görmekteyiz ifadelerine yer verdi.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin; 2017 yılı hac organizasyonunda görev alacak personelin müracaat kriterlerini incelediğimizde geçtiğimiz yıllara göre yine yeni kriterlerin getirildiğini, hiç hac ve umre organizasyonlarında görev almayan personele müracaat hakkının tanınmadığını, bir unvanda çalışan için görevlendirilmesinde sağlık açısından herhangi bir engel bulunmamasını isterken, diğer unvandaki personelden daha önce umre organizasyonlarında görevlendirilmiş olması ve grup oluşturanlar hariç tutması kriterinin, hac organizasyonunda görev almak isteyen din görevlilerinin beklentilerden uzak olduğunu görmekteyiz.

SENDİKAMIZIN TEKLİFİ OLAN VE 2014’TE UYGULANAN EĞİTİM UMRESİ MEMNUNİYETLE KARŞILANMIŞTIR VE BU UYGULAMA DEVAM ETMELİDİR.

Sendika olarak gündeme getirdiğimiz konuların başında hac organizasyonunda görevlendirilecek din görevlilerine umre yaptırılarak eğitim verilmesi, bu vesileyle de görevlendirilen personelden daha fazla verim alınacağını gündeme taşıyarak yetkililere iletmiş olmamız neticesinde geçtiğimiz yıllarda hac görevlendirmesinden önce umre yaptırılması teklifimiz yerinde değerlendirilmiş ve 2014 yılında da uygulanmıştır.
Uygulamaya alınan eğitim amaçlı umre, din görevlileri arasında memnuniyetle de karşılanmıştır.
Hem hizmet kalitesinin artırılması hem de tecrübesiz görevlisi kavramının ortadan kaldırılması için müracaatların kısıtlanması, engellenmesi amacıyla umre kriterini getirmek yerine, eğitim umresi yapılması son derece isabetli olacaktır. Kurumlar personeli arasında ayrım yapmayarak hizmet kalitesini yükseltecek personele öncelik verilmelidir.

HAC ORGANİZASYONUNDA GÖREVLENDİRİLECEK DİN GÖREVLİLERİNE EĞİTİM UMRESİ YAPTIRILMALI TECRÜBESİZLERE ÖNCELİK TANINMALIDIR.

Bağımsız Diyanet Sen olarak çalışanlar adına gündeme getirdiğimiz, Diyanet işleri başkanlığına farklı zamanlarda ve yazışmalarımızda ilettiğimiz şekilde  Hac görevinden önce tecrübesiz olanların eğitim amaçlı umre yaptırılması oluşması muhtemel aksaklıkların minimum seviye indirecek olup, bu programın uygulanması gerek kurum saygınlığı açısından gerekse de görevlinin özgüveni açısından isabetli bir uygulama olacağını yetkililere ilettik.
 2017 yılı personel seçim kriterlerinde görevlendirileceklerin tecrübe kazanması için grup toplamaya teşvik edilmesi yerine, grup toplayan personel ile toplamayan personel arasında bir ayrım yapılmandan ziyade eğitim amaçlı umre hayata geçirilmeli, müracaatlarda umre organşzasyonunda görev almış olmak kriteri kaldırılmalıdır.

HAC VE UMRE ORGANİZASYONLARINDA GÖREVLENDİRİLECEK PERSONELE YÖNELİK ÜLKE VE BÖLGE SIRALAMASI YAPILMALIDIR.

Hac ve Umre hizmetleri (organizasyonları) Diyanet İşleri Başkanlığının asli görevleri arasında yer aldığını ifade eden başkanlık, bu camianın asli görevini zaman meftunu gözetmeden yapan kurumun kahramanları din görevlilerinin beklentilerine kulak vermeli, hac ve umre görevlendirmelerinde, Türkiye sıralaması için bir çalışma başlatılarak adım atılması,  camianın gönül vermiş olduğu sosyal taraflar ile toplantılar düzenleyerek personelin beklentilerine yönelik kararlar alması son derece isabetli olacaktır.

BÖLGELERDE KAFİLE SAYISINA GÖRE HİZMET YILI ESAS ALINARAK DİN GÖREVLİSİ GÖREVLENDİRMELERİ YAPILMALIDIR.

Bağımsız Diyanet Sen olarak; bir bölgeden kaç kafile gidiyorsa, o bölgede en uzun süre görev yapan ve hiç hacca veya umreye gitmeyen personelin sıralamaya konularak, görevlendirmede onların tercih edilmeleri isabetli bir karar olacağını, Ülke/ Bölge sıralaması yapılmasını dile getirmekteyiz ve beklemekteyiz.

HER PERSONEL NE ZAMAN HAC VE UMRE ORGANİZASYONUNDA GÖREV ALACAĞINI, HANGİ YILDA SIRASI GELECEĞİNİ ÖNGÖRECEĞİ BİR SİSTEM GELİŞTİRİLMELİDİR.

Hac ve Umre Görevlendirmelerinde bir görevli ne zaman görev alacağını öngörebileceği bir uygulayamaya geçilmesini,  tüm personelin bu organizasyonda görev alacak bir uygulamaya geçilmesini tüm diyanet personeli adına dile getirmekteyiz ve beklemekteyiz ”dedi.
 
  
2054 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam116
Toplam Ziyaret652121