ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 

Genel Yönetim Kurulu

Faruk ÇETİN
Genel Başkan
 
1984 yılında Tokat ili Erbaa ilçesinde doğdu ve ilköğretim, orta öğrenimini ve hafızlığını aynı ilde tamamladı.
Araştırmacı yazar, Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mevzuat kitap yazarı; Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği (2011), Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü (2014), Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Anabilim Dalında “Din Eğitim ve Öğretiminde Teknoloji Kullanım Araçları Diyanet İşleri Başkanlığı Örneği” konulu Yüksek Lisansını (2016), Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans (2019) ve Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı (2021) bölümlerini  tamamladı ve ayrıca Atatürk Üniversitesi Adalet ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümlerinde  öğrenci olarak eğitimini sürdürmektedir.
Arapça, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım, Başarılı Lider olma, Temel Psikoloji, İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahip olmakla birlikte web tasarım, grafik tasarım, html, PHP internet programcılığı alanında da kodlama bilgisine sahiptir.
Bir süre özel sektörde çeşitli iş alanlarında çalıştıktan sonra memuriyet hayatına 2007 yılında Tokat-Erbaa’da İmam-Hatip olarak göreve başladı ve Tokat Reşadiye ilçesinde aynı unvanla görevine devam etti. Ankara-Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliğinde VHKİ ve Grafiker olarak çalıştı. Sivas İl Müftülüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevinde bulundu ve halen  Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında memuriyet görevine devam etmektedir.
Sendikacılık hayatına 2010 yılında Bağımsız Diyanet Sen Tokat- Reşadiye ilçe temsilcisi olarak başladı. 02-03 Temmuz 2011 tarihinde yapılan 3. olağan genel kurulda genel teşkilatlandırma sekreterliğine, 30 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan 4.Olağan Genel Kurulda Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda ve 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda yeniden Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığına yeniden seçildi.
“Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Mevzuat Mülakat Kitabı” adlı basılı eseri olup Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yayınevlerinde ve seçkin kitapçılardan ulaşılabilmektedir. Ayrıca idare hukuku ile memur mevzuatı üzerine çok sayıda yayınlanmış yazıları, Diyanet görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına yönelik çeşitli çalışmaları da bulunmaktadır.
Faruk Çetin Evli ve iki çocuk babasıdır.
  
Hacı Osman BOLAT
Genel Sekreter
 
1981 yılında Tokat ili Erbaa ilçesinde doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı.
Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Programını, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü, Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü bitirdi.
Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım, Başarılı Lider olma, Temel Psikoloji, İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahiptir.
Memuriyet hayatına 2007 yılında Van ilinde İmam-Hatip olarak başladı. Kastamonu ve Ankara'da İmam-Hatip olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Bağımsız sendikacılık hareketine 2011 yılında katılarak Kastamonu İl temsilciliği başta olmak üzere farklı unvanlarda görev aldı.
Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi ve 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda Genel Sekreter oldu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
 
Ömer Faruk SARI
Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler Başkanı)
 
1980 yılında Manisa ili Kula ilçesinde doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini Kula’da, Hafızlığını Manisa Muradiye Kur’an Kursunda ve liseyi Kula Halit Tokul İmam-Hatip Lisesinde tamamladı.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı bölümü ve aynı Üniversitenin İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.
2006 yılında İzmir İli Bornova İlçesinde Vekil İmam-Hatip olarak başladığı memuriyet hayatına 4/B sözleşmeli İmam-Hatip olarak Bornova da devam etti. Afyonkarahisar İli Hocalar İlçesinde İmam-Hatip olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında Muğla ili Bodrum ilçesinde, İzmir İli Buca İlçe Müftülüğünde Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ve İzmir İli Menderes İlçesinde Bilgisayar Teknikeri olarak görev yaptı.
Bağımsız sendikacılık hareketine 2016 yılında katılarak İzmir Buca İlçe temsilciliği, Şube Başkan Yardımcılığı, İzmir İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 20 Mart 2022 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet-Sen’in 6. olağan Genel Kurulda Yönetim Kurulu üyesi seçilerek Mali İşler Başkanlığı (Genel Başkan Yardımcısı) görevine getirildi.
Ömer Faruk SARI Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Fahri ÇETİN
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilat Başkanı)
 
1979 yılında Tokat ili Erbaa ilçesinde doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı.
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü bitirdi. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku alanında Yüksek Lisans Eğitimi Tez aşamasındadır. 2007 yılında memuriyet hayatına Bitlis Mutki ilçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Tokat Başçiftlik ve Niksar İlçelerinde İmam-Hatip ve V.H.K.İ olarak görev yaptı.  Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde VHKİ olarak Ordu İli Akkuş İlçesinde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu ve halen  Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında Eğitim Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım, İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahiptir.
Bağımsız sendikacılık hareketine katılarak Tokat İl Temsilciliği başta olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu. 30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen’in 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine ve 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda yeniden Yönetim Kurulu üyesi seçilerek Teşkilat Başkanlığı (Genel Başkan Yardımcısı)  görevine getirildi.
 
Ali KÖSE
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın Yayın ve Sosyal İlişkiler Başkanı)
 
1970 doğumlu olan Köse, Mersin Erdemli Tömük Yeşildere İlkokulunda okudu. Ortaokulu Erdemli Lisesi Ortaokulunda, Lise kısmını ise Erdemli İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümlerini başarıyla tamamladı.
            1992 yılında Diyanet işleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezinde Kursiyer İmam Hatip olarak göreve başladı. 1993 yılında Kahramanmaraş Karamanlı Köyü Karaçalılık mezrası Camii İmam-Hatipliğine, 2002 yılında Mersin Tarsus/Akdeniz Kulak Mahallesi Camii İmam-Hatipliğine, 2011 yılında Mersin Erdemli Kocahasanlı Yeni Cami İmam- Hatipliğine atandı.
Bağımsız sendikacılık hareketine 2009 yılının Ocak ayında katılarak Mersin İl Temsilciliği görevinde bulundu. Mersin Erdemli ilçesi Kocahasanlı Yeni Cami İmam- Hatibi olarak görev yapmakta iken 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılan Bağımsız Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Çalışanları Sendikasının 3. Olağan Genel Kurulunda  Genel Eğitim Sekreterliğine, 30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine ve 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda yeniden Yönetim Kurulu üyesi seçilerek Basın Yayın ve Sosyal İlişkiler Başkanlığı (Genel Başkan Yardımcısı)  görevine getirildi. Bekar olan Ali Köse Mersin İlinde ikamet etmektedir.
 
Dursun BORAN
Genel Başkan Yardımcısı
(Mevzuat ve Toplu Sözleşme Başkanı)
 
1971 yılında Adana ili Tufanbeyli ilçesinde doğdu. 1993 yılında Adana İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan sınavda başarılı olarak İmam-Hatip olarak göreve başladı. Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan kariyer basamaklarında yükselme sınavında başarılı olarak 2013 yılında Uzman İmam-Hatip oldu. 2020 yılında Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında başarılı olarak Kahramanmaraş ili Andırın İlçesine Şube Müdürü olarak atandı.
Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans bölümü ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat bölümlerini başarıyla tamamladı.
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında kurucu, başkan ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. 2014 yılında bir grup arkadaşıyla Adana ilinde kısa adı VEFA-SEN olan Vefa Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası kurdu ve 20 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan genel kurulla Vefa-Sen ile Bağımsız Diyanet-Sen’in birleşmesine kadar ve yedi yıl genel başkanlığını yürüttü.
Bağımsız Diyanet-Sen’in 20 Mart 2022 tarihinde yapılan 6. olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyesi Mevzuat ve Toplu Sözleşme Başkanlığı (Genel Başkan Yardımcısı)  görevine getirildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.
 
Müşerref HALAK
Genel Başkan Yardımcısı
(Eğitim Başkanı)
 
1975 yılında Van ili Bahçesaray ilçesinde doğdu. İlkokulu Bahçesaray Cevizlibelen köyünde, Hafızlığını Van Bölge yatılı Kur'an Kursunda tamamladı ve Erzurum’da yapılan sınavda Van il birincisi olarak Hafızlık belgesini aldı. Van Merkez İmam Hatip Lisesi ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans bölümlerini bitiren Müşerref Halak, 1999 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan mülakatta Van ikincisi oldu ve Van Başkale ilçesi Yurttepe Köyünde Kursiyer İmam Hatip olarak göreve başladı.
2005 yılında Van ili Tuşba ilçesi Satibey köyü, 2012 yılında ise Van ili İpekyolu ilçesi İpekyolu Mehmet Şerif Rehavza Aydın Camii İmam Hatipliğine atandı. 2019 yılında Diyanet İsleri Başkanlığı tarafından Rusya'ya Ramazan Ay’ında Din görevlisi olarak gönderildi.
2014 yılından itibaren Memur-sen’e bağlı Diyanet Sen’in iki dönem İpekyolu İlçe temsilciliğini görevini yürüttü. Bağlı bulunmuş olduğu sendikadan bir grup arkadaşıyla istifa ederek 16 Mart 2019 tarihinde Bağımsız sendikacılık hareketine katıldı ve Van ilinde Bağımsız Diyanet Sen’in ilk üyesi oldu.
Bağımsız Diyanet Sen Van İl Başkanlığı görevini yürütmekte iken 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda Yönetim Kurulu üyesi seçilerek Eğitim Başkanlığı (Genel Başkan Yardımcısı)  görevine getirildi. Müşerref Halak Evli olup beş kız, iki erkek babasıdır ve Van ilinde ikamet etmektedir.
 
 
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret753785
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013