Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline Hukuki destek Whatsapp HATTI
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

.......................
Videolar

Genel Yönetim Kurulu

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU
 
*** *** ****  **** *** *** **** ***** *** *** *** ***
 
Faruk ÇETİN
Genel Başkan
1984 yılında Tokat-Erbaa ilçesinde doğdu ve ilköğretim, orta öğrenimini ve hafızlığını aynı ilde tamamladı.
Araştırmacı yazar, Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mevzuat kitap yazarı; Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği (2011), Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü (2014), Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Anabilim Dalında “Din Eğitim ve Öğretiminde Teknoloji Kullanım Araçları Diyanet İşleri Başkanlığı Örneği” konulu Yüksek Lisansını (2016), Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans (2019) ve Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı (2021) bölümlerini  tamamladı. 

Ayrıca Atatürk Üniversitesi Adalet ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümlerinde  öğrenci olarak eğitimini sürdürmektedir. 

Arapça, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım, Başarılı Lider olma, Temel Psikoloji, İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahip olmakla birlikte web tasarım, grafik tasarım, html, PHP internet programcılığı alanında da kodlama bilgisine sahiptir.


Bir süre özel sektörde çeşitli iş alanlarında çalıştıktan sonra memuriyet hayatına 2007 yılında Tokat-Erbaa’da İmam-Hatip olarak göreve başladı ve Tokat Reşadiye ilçesinde aynı unvanla görevine devam etti. Ankara-Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliğinde VHKİ ve Grafiker olarak çalıştı. Sivas İl Müftülüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevinde bulundu ve halen  Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında memuriyet görevine devam etmektedir.

Sendikacılık hayatına 2010 yılında Bağımsız Diyanet Sen Tokat- Reşadiye ilçe temsilcisi olarak başladı. 02-03 Temmuz 2011 tarihinde yapılan 3. olağan genel kurulda genel teşkilatlandırma sekreterliğine, 30 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan 4.Olağan Genel Kurulda Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığına yeniden seçildi.
“Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Mevzuat Mülakat Kitabı” adlı basılı eseri olup Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yayınevlerinde ve seçkin kitapçılarda  okurlarıyla buluşmaktaır. Ayrıca idare hukuku ile memur mevzuatı üzerine çok sayıda yayınlanmış yazıları, Diyanet görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına yönelik çeşitli çalışmaları da bulunmaktadır.
Faruk Çetin Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
 
Mevlüt YILDIRIM
Genel Sekreter

1968 yılında Hınıs/Erzurum'da doğdu. İlk öğrenimini Ovaçevirme köyünde, orta ve lise öğrenimini Hınıs İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat programını 2005 yılında tamamladı.
Memuriyet hayatına 1989 yılında İzmir ili Ödemiş ilçesi Gölcük kasabasında başladı.
Bağımsız sendikacılık hareketine katılarak ilçe temsilciliği yaptı. Bağımsız Diyanet-Sen 2. olağan genel kurulunda Genel Eğitim Sekreterliğine, 2-3 Temmuz 2011 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Çalışanları Sendikasının 3. Olağan Genel Kurulunda tekrar Genel sekreterliğe, 30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 4. olağan genel kurulda Yönetim Kuruluna seçilerek tekrar Genel sekreter oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 5. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Yönetim Kuruluna seçilerek tekrar Sekreterlik görevine getirildi.
15.07.2018 tarihinden itibaren aylıksız izine ayrılarak profesyonel olarak Bağımsız Diyanet-Sen Genel Sekreterliğini yürütmektedir. 
Evli ve 3 çocuk babası.
 
 
Hacı Osman BOLAT
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilatlandırma)
 
1981 yılında Erbaa/Tokat'ta doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı.
Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Programını, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü, Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü bitirdi.
Bilgisayar İşletmenliği,
Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım,
Başarılı Lider olma, Temel Psikoloji,
İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahiptir.

Memuriyet hayatına 2007 yılında Van ilinde İmam-Hatip olarak başladı.
Kastamonu ve Ankara'da İmam-Hatip olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Bağımsız sendikacılık hareketine 2011 yılında katılarak İl temsilciliği başta olmak üzere farklı unvanlarda görev aldı. Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
 
Fahri ÇETİN
Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler)
 
1979 yılında Erbaa/Tokat'ta doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı.
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü bitirdi.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku alanında Yüksek Lisans Eğitimi Tez aşamasındadır.
2007 yılında memuriyet hayatına Bitlis Mutki ilçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Tokat Başçiftlik ve Niksar İlçelerinde İmam-Hatip ve V.H.K.İ olarak görev yaptı.

Bilgisayar İşletmenliği,
Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım,
İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahiptir.

Bağımsız sendikacılık hareketine katılarak Tokat İl Temsilciliği yaptı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında çalışmakta iken 30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
 
Ali KÖSE
Genel Başkan Yardımcısı
(Eğitim)
 
1970 doğumlu olan Köse, Mersin Erdemli Tömük Yeşildere İlkokulunda okudu. Ortaokulu Erdemli Lisesi Ortaokulunda, Lise kısmını ise Erdemli İmam Hatip Lisesinde tamamladı.
Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans bölümünden mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimine devam etmektedir.

1992 yılında Diyanet işleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezinde Kursiyer İmam Hatip olarak göreve başladı. 1993 yılında Kahramanmaraş Karamanlı Köyü Karaçalılık mezrası Camii İmam-Hatipliğine, 2002 yılında Mersin Tarsus/Akdeniz Kulak Mahallesi Camii İmam-Hatipliğine, 2011 yılında Mersin Erdemli Kocahasanlı Yeni Cami İmam- Hatipliğine atandı.

Bağımsız sendikacılık hareketine katılarak Mersin İl Temsilciliği yaptı.
Mersin Erdemli ilçesi Kocahasanlı Yeni Cami İmam- Hatibi olarak görev yapmakta iken 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılan Bağımsız Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Çalışanları Sendikasının 3. Olağan Genel Kurulunda  Genel Eğitim Sekreterliğine, 30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet-Sen 4. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
Bekar olan Ali Köse Mersin İlinde ikamet etmektedir.
 
  
 Ömer LAPÇİN
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın ve Sosyal İlişkiler)
03/08/1970 İzmir Bornova doğdu.
İlköğrenimimi Erzurum merkez tatbikat İ.Ö.O.’nda, Erzurum İmam Hatip Lisesinde başladığı orta ve lise öğrenimini Bolu ve İzmir Karşıyaka İmam Hatip lisesinde tamamladı.

1989 yılında Diyanet işleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezinde Kursiyer İmam Hatip olarak göreve başladı. Malatya Doğanşehir ve Pütürge ilçelerinde 2,5 yıl görev yaptıktan sonra İzmir Beydağ Müftülüğüne atandı.
Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Meslek Yüksekokulunu kazandı. Okuldan dolayı tayini İzmir merkez müftülüğü emrine çıktı; önce Konak Müftülüğü daha sonrada Çiğli müftülüğü emrine verildi. İki yıl burada hem okuyup hem de Balatçık Camii İmam Hatibi olarak görev yaptı. 1994 yılında okul bitince Manisa’nın Akhisar ilçesine atandı, 2005 yılında İzmir Çiğli ilçesine atandı. Halen Aydınlık evler Camii İmam Hatibi olarak görev yapmaktadır.

2005 yılında Bağımsız Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikasını (Bağımsız Diyanet-Vakıf-Sen) kurdu ve 3 dönem (2005-2015) Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığı yaptı.
30 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 4. olağan genel kurulda Yönetim Kuruluna seçilerek Bağımsız Diyanet – Sen Genel Başkan Yardımcısı oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Yönetim Kuruluna seçilerek Basın ve Sosyal İlişkiler Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
Evli ve üç çocuk babası.


GENEL MERKEZ DENETLEME KURULU

SELMAN ARDİÇ 
RIZA ŞAHİN 
İSMAİL ŞİMŞEK 
MUSTAFA ŞENGÜL 
FERDİ CEBECİ

GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU

ŞİRİN ALİ YILMAZ

KADİR YÜCEL

ADEM ÖZGEN
AYDENİZ KORKMAZ

 

Genel Başkan
Mail Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret529100