ÜYELİKLER
Whatsapp Bilgi Hattı
Bağımsız Diyanet -Sen üyemiz olsun olmasın tüm Diyanet personeline

Hukuki destek Whatsapp HATTI


ÜYELİK FORMU
FARKLI SENDİKALARDAN İSTİFA ÇEKİLME FORMU
 SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU

SENDİKAMIZA ÜYELİK FORMU (WORLD) İNDİR
NASIL ÜYE OLUNUR
Başka bir sendikaya üye iseniz ilk önce üyesi bulunduğunuz sendikadan istifa (İnternet sitemizin ana sayfasının solundaki menülerden İstifa Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) etmeniz gerekir.

 
Çalıştığınız Kurum 4688 Sayılı Yasaya Göre İstifa Formunuzu, İstifa Ettiğiniz Sendikaya Postayla Göndermek Zorundadır.
 
İstifa formunuzu çalıştığınız kuruma teslim ettiğiniz anda;
 
Sendikamızın üye formunu Üye Formu butonunu tıklayarak formu bilgisayarınıza indirip doldurabilirsiniz) imzalayarak iletişim numaramızı arayarak karşı ödemeli gönderim için gerekli bilgileri almanız yeterlidir.
 
Herhangi bir sendikanın üyesi değilseniz yalnızca Üye Formunu doldurunuz.
 

Genel Başkan
Faruk ÇETİN
Genel Başkan
 
1984 yılında Tokat ili Erbaa ilçesinde doğdu ve ilköğretim, orta öğrenimini ve hafızlığını aynı ilde tamamladı.
Araştırmacı yazar, Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mevzuat kitap yazarı; Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği (2011), Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü (2014), Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Anabilim Dalında “Din Eğitim ve Öğretiminde Teknoloji Kullanım Araçları Diyanet İşleri Başkanlığı Örneği” konulu Yüksek Lisansını (2016), Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans (2019) ve Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı (2021) bölümlerini  tamamladı ve ayrıca Atatürk Üniversitesi Adalet ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümlerinde  öğrenci olarak eğitimini sürdürmektedir.
Arapça, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Grafik ve Tasarım, Başarılı Lider olma, Temel Psikoloji, İnternet Programcılığı [PHP&MySql] sertifikalarına sahip olmakla birlikte web tasarım, grafik tasarım, html, PHP internet programcılığı alanında da kodlama bilgisine sahiptir.
Bir süre özel sektörde çeşitli iş alanlarında çalıştıktan sonra memuriyet hayatına 2007 yılında Tokat-Erbaa’da İmam-Hatip olarak göreve başladı ve Tokat Reşadiye ilçesinde aynı unvanla görevine devam etti. Ankara-Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliğinde VHKİ ve Grafiker olarak çalıştı. Sivas İl Müftülüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevinde bulundu ve halen  Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında memuriyet görevine devam etmektedir.
Sendikacılık hayatına 2010 yılında Bağımsız Diyanet Sen Tokat- Reşadiye ilçe temsilcisi olarak başladı. 02-03 Temmuz 2011 tarihinde yapılan 3. olağan genel kurulda genel teşkilatlandırma sekreterliğine, 30 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan 4.Olağan Genel Kurulda Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda ve 20 Mart 2022 tarihinde yapılan  6. olağan Genel Kurulda yeniden Bağımsız Diyanet-Sen Genel Başkanlığına yeniden seçildi.
“Diyanet Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Mevzuat Mülakat Kitabı” adlı basılı eseri olup Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yayınevlerinde ve seçkin kitapçılardan ulaşılabilmektedir. Ayrıca idare hukuku ile memur mevzuatı üzerine çok sayıda yayınlanmış yazıları, Diyanet görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına yönelik çeşitli çalışmaları da bulunmaktadır.
Faruk Çetin Evli ve iki çocuk babasıdır.
Genel Başkan


Mail Girişi
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret710458
MEDYA


SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ LOGOSUNU GÖRÜNTÜLE
 --------------

LOGOLARMAVİ LOGO-PDF

MAVİ LOGO RESİMKIRMIZI LOGO

--------------------


BRÖŞÜRLER

2017


2016


2013